| Parakeets a întrebat:

Https://www.emag.ro/......DMR2KXMBM/

Recomandați acest telefon?

M-ar interesa dacă i se poate pune folie de protecție, ținând cont că e un telefon pliabil? Mai ales dacă i se poate pune din sticlă sau dacă va face cute, atunci când va fi deschis?

Și carcasă/husă i se poate aplica?

L-ați recomanda? Dacă nu, ce telefon până în acest preț, maxim, ați recomanda?
Mulțumesc! :)

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Mie nu imi place, cel putin pentru ca se pliaza, nu imi plac telefoanele asa.
Husa si folie ce mai spui tu, cauta pe net, pe google si vezi de au facut aia huse si folie ce spui.

Netu asta de aia il ai, sa mai inveti sa il folosesti si pentru altceva, nu doar birfa si sa intrebi pe altii sa iti dea mura in gura laughing

Invata sa foloseste calculatorul, internetu si pentru chestii ceti folosesc.Intri pe google, scrii huse si folii pentru Samsung bla bla ce model este ala si vezi ce iti da.
Daca nu esti multimuta de rezultatele afisate scrii in engleza, iti da mai multe sigur.
Telefonul ala vad costa 1 mie $, cu banii aia iau iphone 15 pro laughing sau daca nu 15 skigur 14 pro, cand apare 15, o s-a scanada pretu la 14 pro.

Bine acu depinde si ce iti place tie. Poate iti place asta pliabil, este alegerea ta, ca si culoare si restul.
Eu recomand iphone pentru ca e mai frumos, mai bun si mai usor de folosit decat alte telefoane.
Dar fiecare are parerea lui legat si de acest aspect, multi cred ca daca nu stiu ce Samsung sau alt brand pun piese f performante, gata ala ar fi mai bun, nici pomeneala.
Piesele alea de ar functiona independent atunci da, asa este is performante, daca le iei separat, dar ele lucreaza impreuna cu alte; iese, cu un soft, atunci cand le pui gramada ups parca nu mai is asa de performante laughing

De recomandat acel telefon, poate sa op faca cineva care are de ceva vreme si a folosit, dar de nou, alte comentarii cu telefoane folosite de altii nu se pun.

Hai ca ma uitai eu pe google, sa nu zici cas rau laughing sunt si huse si geam protector pentru acel model, gasesti pe Amazon si in general in multe alte locuri online.

E bine sa citesti ce au comentata cei care au folosit huse, sa stii cum e, ori sa cauti acolo la tine la magazine, poate or fi si acolo si le vezi, e altceva cand cumperi ceva ce nu ai in mina, daca nu ai mai vazut niciodata decat pe net.

In ziua de azi, orice lucru apare, sar imediat baietii si fac tot felul de accesorii, bani sa ai, gasesti mai orice.

Răspuns utilizator avertizat
| literallythesamebruh a răspuns:

De banii pe care îi dai pe acest telefon îți iei ceva mult mai bun și eficient, și mai rămâi și cu bani în buzunar. Consider că telefoanele flip încă sunt doar la nivel de prototip în această industrie, chiar dacă chinezii au întrecut Samsung și la categoria asta.

| Parakeets explică (pentru relian):

Păi dacă am un forum pe care pot întreba de ce să mai caut pe net? laughing) Dar de obicei caut, sunt un om destul de precaut. Și acum îmi amintesc când l-am luat pe A50, aproape că nici nu-l mai luam că am stat o lună cu telefonul vechi deschis pe Emag să văd ce să iau. laughing) Oscilam între Auri și Galaxy și cred că o lună de zile am stat și doar analizam și citeam și toate cele, căutam pe site-ul cel mai ieftin și bla, bla, chiar ajunsesem de atâtea opțiuni și analize să renunț, îi spusesem mamei că nu-mi mai iau nimic, că nu mai vreau. Eram obosită, efectiv, deci acum tocmai de aceea am apelat la acest forum, în speranța că cineva care-l are pe acesta, mi-ar spune concret cum îi. Dar oricum ar fi, nu mai contează, că deja l-am luat. De data asta, ceva mai decisă și mai fără să analizez atât, p-ăla l-am vrut, p-ăla l-am comandat. Nu mai stau la analize, că am obosit de 27 de ani să tot analizez viața. M-am săturat laughing) uneori chiar tinzi să înebunești dacă ai vedea tot ce există în Univers. Dacă despici firul în 4 la tot, chiar o iei razna. E cumplit să vezi mii de chichițe și opțiuni peste tot. Dar și mai complicat când din acele toate tu trebuie să faci o alegere. Acum în secolul modern, unde societatea ne oferă atâtea game și sortimente de tot, chiar înțeleg de ce lumea e mai predispusă la înebunire. laughing)
Așa că, am făcut și căutări prin online, dar am zis să întreb și aici. Cât de folie chiar nu am căutat niciodată pe net, de obicei mă duceam la magazin și mi punea fata de acolo o folie, dar cum acesta era pliabil și mă gândeam că nu ar avea cum să i se aplice o folie, eram curioasă dacă ar exista așa ceva, pentru telefoanele astea.

Oricum, voiam să te cam înjur și să-ți spun că dacă vrei poți să citești întrebarea mea și să ajuți omul cu un răspuns, dacă poți, dacă nu poți să treci peste, dar după ce spui că ai făcut chiar și un research pentru un om la nevoie, nu am cum să te mai înjur, și chiar îți mulțumesc. Oricum o să mă interesez de toate cele după ce vine telefonul, să văd cum va funcționa și dacă mă pot adapta la el și cu el, apoi voi începe să mă interesez și de accesoriile necesare pentru el. happy Dar oricum ar fi, mulțumesc. happy

| relian a răspuns (pentru relian):

Trebuie sa recunosti, de data asta am spus putin de rau, sau critica, mai multe am vorbit de subiectu ce ai intrebat laughing
Legat de optiuni, asa este, mai la toate ai atit de multe de ales, ca la un mom dat spui ca nu mai esti curios laughing
Te cam zapaceste de cap, asa este cum spui, aici ai dreptate.Nui bun deloc, ce se intampla, accesul la cit mai multa informatie nu prea face bine.