| Ajutorel a întrebat:

In ultima vreme telefonul a inceput sa mi se incarce de exemplu doar pana la 49% sau 19% sau 31%. Telefonul imi arata ca se incarca dar se blocheaza acolo si uneori trebuie sa imping putin mai tare incarcatorul in mufa sau sa suflu putin ca sa se incarce, ce e de facut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefonul ofera informatii false. Virus nu cred ca este, doar un telefon de proasta calitate. Daca telefonul tau este Allview, atunci astea sunt chinezarii ieftine.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incarcator defect sau slot pentru incarcare defect. Schimba incarcatorul sau incearca incarcatorul actual intr-un alt telefon. Daca se intampla la fel, atunci incarcator defect. Daca nu, slot pentru incarcare defect si necesita service.

| Ajutorel explică (pentru anonim_4396):

Mersi

| Ajutorel explică (pentru anonim_4396):

Poate fi și de la un virus? Telefonul mi de incarca dar se oprește acolo, și astăzi de la 34% a sărit brusc la 99% ca și cum ar fi fost încărcat dar telefonul nu îmi arata

| Ajutorel explică (pentru anonim_4396):

Este Allview. Vreau sa imi cumpar altul, telefoanele Huawei sunt bune?