| TheTimeKiller a întrebat:

IPhone 5 16 gb, note 3 (astea doua le pot lua doar second hand de obicei fara cutie si fara casti) sau LG G2 32 GB cu garantie 2 ani? Imi place mult sa ma joc si imi place si customizarea de pe android(faptul ca pot sa-mi instalez un rom, launcher, icoane, widgeturi), dar iPhone-ul are si el un farmec, mai ales ca aplicatiile vin primele pe IOS si e putin mai stabil. Muzica nu prea ascult, ma uit pe youtube in fiecare zi. iPhone-ul nu m-a incantat niciodata, dar am zis sa-l bag aici sa vad pareri. Note 3-ul nu stiu daca e mai bun ca G2-ul. Cu un rom stabil, bun G2-ul il ia la performante pe note pentru ca Samsung a introdus Knox-ul, suportul de pe XDA e mai mic decat pe G2, dar ma gandesc la stylus. Nu stiu ce sa aleg, am ramas intre G2 si Note ...la G2 nu-i gasesc nici-un defect in afara de spate(magnet de amprente) care se rezolva cu o husa, dar note-ul are obisnuitul lag al TouchWiz-ului. Care se incalzeste mai putin(la atingere, cum se simte) in utilizare obisnuita(mesaje, tapatalk, browser)? Ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| maxb a răspuns:

Da, faimosul KNOX e o durere de cap pentru dezvoltattori si o placere pentru companii. Mai degraba mergi pe LG G2 unde doar deblochezi bootloaderul cu o simpla comanda in fast boot si ai scapat (daca e nevoie). Note stiu ca se incalzeste cam tare la usage. iPhone eu zic sa nu iei daca esti fanatic de modding, rooting etc. si ecranul care e de doar 4 inch nu te poti juca jocuri de tip shooter unde trebuie sa vezi cat mai mult teren.

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Dacă la SH, un telefon nu are cutie sau accesorii, înseamnă că este FURAT, sau proprietarul a vândut separat accesoriile.
Note 3 are 3 GB RAM, dacă îi faci Root, scapi de TouchWiz, dar capacul spate este oribil.
G2, are 2 GB RAM, este din aluminiu, ia S-Pen poate fi înlocuit de un Stylus.

| TheTimeKiller explică (pentru LTAA):

Daca nu sti, nu vorbii. Am facut root + instalare custom recovery pe s5 -ul lu' tata si are knox si acum e 0x1, adica i-am pierdut garantia si nici numai vrea sa intre in custom recovery. D-asta nu prea vreau NOTE si nici nu gasesc fullbox decat la 1700+, capacul spate e ok pe negru. G2 nu e din aluminiu, daca era din aluminiu nu-l mai voiam pentru ca abia am scapat de HTC ONE care se incinge foarte rau. Da, m-am gandit si eu la acelasi lucru, sa-mi iau stylus...dar trebuie sa gasesc unul cu cap subtire. Multumesc de raspuns! Pana acum G2 vreau, trebuie sa ma hotarasc la culoare. Sti cumva daca pe rosu e mat pe spate?

| LTAA a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Nu știu exact, prin reclame se vedea de parcă ar fi mat. Poți să cauți pe Internet.

| ggooggllee a răspuns:

Note 3 pentru display-ul mare si rezolutia acestuiawinking