| Marinescu9229 a întrebat:

Salut am nevoie de ajutorul vostru în legătură cu ceva știu că n ar trebui să întreb aici pe grup dar chiar am nevoie de ajutor deci îmi apare pe telefon introduceți un cod PUK din 8 cifre și eu nu mai am chestia aia cum am cumpărat de la magazin cartela dar țin minte numărul de telefon țin să menționez că cartela este Orange

5 răspunsuri:
| immebro0101 a răspuns:

Nu trebuia să arunci acel carton cu datele importante.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cauta pe google "cum aflu codul puk". E foarte simplu de aflat, tocmai pentru ca lumea isi uita des pin ul de la cartele

| NLS a răspuns:

Daca e de Orange, iti poti afla codul PUK, folosind un alt numar de Orange
suni la meniul *100# de pe acel numar,
alegi din meniu opţiunea "Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr"

apoi "Află codul PUK"

introduci numărul de telefon pentru care doreşti să afli codul PUK
si vei primi un mesaj.

Iar daca ai cont ORange, il poti afla din aplicatie/cont.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Eu când am pățit ca tine cred ca am sunat la 300, serviciul clienți de pe alt telefon. Parca e o opțiune să îți afli codul puk și să deblochezi numarul de telefon. Dar trebuie să îți știi numărul ca să îl poți introduce acolo. Când ți-l spune sa îl scrii pe o hârtie sau îl introduci direct pe telefon.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Sau suna la nr asta 0374300300.