| catalin542000 a întrebat:

Salut. Ce inseamna UD de la modelul acesta de s24ultra SM-S928B/DS UD?

3 răspunsuri:
| aizen0567 a răspuns:

Salut, SM-S928B este codul specific al modelului, care indică seria și versiunea telefonului, DS inseamna Dual Sim, iar UD inseamna under display ce se refera la tehnologii plasate sub ecran cum ar fi cea senzorială adica cititorul de amprenta

| catalin542000 explică (pentru aizen0567):

Salut. Merci de răspuns, dar mai am o curiozitate, normal toate telefoanele au cititor de amprenta, totuși nu am văzut pe nici unul sa scrie pe cutie UD și de asta ma tot gândeam de la ce o fi UD.

| aizen0567 a răspuns (pentru catalin542000):

Strategie de marketing vede omul ca scrie mai multe pe el se uimește și l cumpara