| Vi1rus a întrebat:

Salut, este normal ca un galaxy s4 sa se incalzeasca repede?

7 răspunsuri:
| BigG a răspuns:

Daca te joci pe el da. Deoarece se descarca bateria si genereaza caldura la fel si cand se incarca.

| Vi1rus explică (pentru BigG):

Nu ma joc, dar folosesc doar aplicatii

| JohnyMoga a răspuns:

Folosirea in exces al aplicatiilor duce intr-un final la incalzire a telefonului
dar daca le folosesti nu prea des atunci e o problema cu telu

| Vi1rus explică (pentru JohnyMoga):

Pana la cate grade trebuie sa se incalzeasca?

| JohnyMoga a răspuns (pentru Vi1rus):

Nu e vb de grade, deci sa intelegi bine daca folosesti telefonul incontinu sil supra solicizi cu fel si fel atunci e normal sati arda telefonul dar cu timpu se va strica daca il infierbanti intruna si partea a2a daca nul folosesti continu si asa mai rar sa zic si se infierbanta tare desi nu l-ai solicitatmult inseamna ca are cv telefonul sau bateria este de vina sper ca ai inteles big grin

| Vi1rus explică (pentru JohnyMoga):

Pai am auzit ca toate telefoanele se incalzesc pe caldurara asta. am si un Htc tot se incalzeste insa nu chiar asa tare, dar HTC e si mai slab procesoru...

| JohnyMoga a răspuns (pentru Vi1rus):

Daca il folosesti max 20 min pe un facebook pe una alt sati verifici una alata nu se incalzeste dar dacal ti mult in palma se incinge telefonul de faci oua prajite pe el laughing