| xGamerZ212 a întrebat:

Salut. Este normal ca un OnePlus 8 PRO să se încălzească la 43 de grade în jocuri precum asphalt 9 cu graficele la maxim? Preciziez că merge impecabil probabil poate fi și din cauza temperaturilor de vară, cam care ar fi temperatura maximă ce poate fi atinsă de acest telefon și în ce condiții? Pe lângă faptul ăsta precizez și că mă joc foarte mult pe telefon. Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Gandeste-te ca si un laptop de gaming se incalzeste asa, daramite un telefon?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te mai juca atit de mult ca incingi procesorul nu este de la caldura de afara, el se incinge la jocuri ca consuma procesorul, vezi sa nu i ti ia foc explodeaza bateria in el lasa l nu il mai zapacii nonstop, un telefon il ai sa vorbesti la el sa suni si sa fi sunat nu sa te joci toata ziua

| Holiday a răspuns:

43 de grade nu e mult, nu reprezinta absolut nicio problema pentru procesor/telefon.

| 47red a răspuns:

E posibil si caldura sa fie de vina, a34-le meu uneori cand joc unele jocuri si dat pe 120hz tot cam asa se incalzeste dar cu timpul se raceste putin. Teoretic pana pe la 50 grade grade nu ar fi ceva rau. Conteaza si daca ai husa si ce tip de husa ai + cat de solicitat e procesorul dar totusi snapdragon 865 e puternic.

| xGamerZ212 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu dacă îmi cumpăr un telefon cu așa performanțe nu îl cumpăr pentru Facebook și YouTube bineînțeles că am așteptări mari în gaming și ceea ce m ai presupune astfel de performanțe