| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
La cartela de digi de Spania cum aflu numarul de Romania?
Si se poate cumva seta ca atunci cand is in Romania sa-i apară număr românesc la cine sun?
Mersi

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la sediul Digi si iti vor spune ei ce numar ai il depisteaza in baza lor de date ca ai contract cu ei.

| maphiotul a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am contract.
E cartela prepay.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru maphiotul):

Atunci numarul de telefon il gasesti pe cutia cartelei, daca mai ai cutia scrie acolo numarul sau vezi pe google cum apelezi steluță si diez sa iti aflii numarul

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Eu nu inteleg. Spui ca ai cartela (cu nr) de Spania. Deci ai nr de Spania, nu de Romania.
Nu poti seta alt nr, poti doar suna cu incognito si sa iti ascunzi nr.
Iti poti cumpara telefon Dual SIM si atunci poti comuta de pe o cartela pe alta.

| maphiotul a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Cartela de digi Spania are numar si de Spania si de Romania.
Dar nu mai tin minte cum se transforma.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru maphiotul):

Ai Roaming, dar asta e altceva

| maphiotul a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Daca nu știi....mai bine lasă

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru maphiotul):

Cartela SIM are un singur nr alocat.
Suna la Call Center Digi Spania 031 400 6422
si te vor lamuri ei.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Inca ceva: avand in vedere ca nu stii diferenta dintre IMEI si IP (intrebai asta chiar ieri), e bine sa asculti ce ti se spune.

| maphiotul a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Oltene,cați ani aveai acum vreo 15 ani?
Cand aveam eu cartela de digi-rds.
Mai bine sa asculti tu, numarul de digi de Spania are echivalent in numar romanesc.

| maphiotul a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Inca ceva: nu am formulat eu bine intrebarea cu ip/imei
Apropo, ce faceai acum vreo 30 de ani cand imi ascundeam eu ip-ul pe calculatorul meu 386, 486?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru maphiotul):

Vrei sa spui HC 386
Te rog lasa-ne si invata sa folosesti Google

| maphiotul a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Eu nu te rog, chiar iti zic sa ma lași tu pe mine in pace.
Si sa ignori intrebarile mele ca sa nu te înjur.
Oricum iti dau acum,, ignore"