| maphiotul a întrebat:

Salut.
Oare ce ar putea fi de vina?
Mi-am cumparat casti cu fir originale Samsung,cu mufa type C.
La telefonul Samsung merg perfect pe cand la tableta tot Samsung nu merg,se aude doar ca un fâșâit.
M-am uitat in setarile tabletei dar nu am gasit ceva relevant.
Va rog fara comentarii,discutii despre,,de ce casti cu fir, cum, de care"...etc.
Daca stiti raspunsul sau aveti vreo idee ce setare ar trebui sa fac e ok, daca nu ignorați intrebarea.
Mersii

11 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Conecteaza castile apoi la setarile de sunet din tableta alegi driverul pentru casti!

| maphiotul explică (pentru lpavel):

Am cautat dar nu gasesc driver pentru casti

| literallythesamebruh a răspuns:

Dacă tableta ta are deja un port jack, este posibil să nu meargă. Doar bănuiesc, deoarece mie mi-a mers perechea de căști type-c pe un redmi care avea și jack. Tableta este veche? Are cea mai recentă versiune software? Primești vreun pop-up care îți spune că nu sunt compatibile căștile? Ai actualizat chestia aia din Galaxy Store, "Samsung USB-C" sau ceva de genul?

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

-are si port jack
-e noua
-are cel mai recent soft
-nu am actualizat si nu stiu daca este in galaxy store asa ceva.stai,in galaxy store sau in google play? ca din galaxy store nu am actualizat nimic niciodata

| maphiotul explică (pentru lpavel):

Sau doar mai luat la mișto?

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Si nu am primit nici un mesaj pop up, doar ca se aude ca un fâșâit, bâzăit

| literallythesamebruh a răspuns (pentru maphiotul):

Sunt căști Samsung originale sau AKG?

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Am mentionat ca sunt Samsung..si da, is Samsung nu AKG

| literallythesamebruh a răspuns (pentru maphiotul):

Aaa, nu am fost atent. Cere ajutor celor de la Samsung sau pe ceva subreddit dedicat. Sigur vei găsi o rezolvare.

| lpavel a răspuns (pentru maphiotul):

NU, nu te-am luat la misto! stiam ca n-ai sa intelegi... La optiunile de sunet ia la rand ce gasesti acolo. In cazul tau nu cred ca nu ai mai mult de 2 optiuni. Daca nici acum nu gasesti roaga pe cineva sa-ti seteze castile ca dispozitiv implicit pentru sunet! Eu n-am cum sa te ajut daca nu stii absolut nimic!

| maphiotul explică (pentru lpavel):

laughing