| Cristi7Cristinel a întrebat:

Am o intrebare:
Cum pot pune un videoclip pe telefon? Prin ce program il pot descarca de pe calculator si pune pe telefon?
Date despre telefon:
Nokia 2730 classic
V 07.06
RM-578
(c) Nokia
Variant: 77.01
Virtual Variant: No virtual variant

Language: V 07.60
RM-578
(c) Nokia
AE

Please spuneti-mi cum pot pune videoclipuri pe telefon de pe calculator?
Cu ce program sa le descarc?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Le convertesti cu asta gratis:
http://www.softpedia.com/......tory.shtml
in format 320x240 MP4 H263.
Le transferi in telefon cu un cablu de date USB.

7 răspunsuri:
| RuNx a răspuns:

Nut-i trebuie program faci asa FOLOSESTI, cablul de date il pui in pc si iti pui video-ul pe tel unde vrei copiandul in MEMORIA TELEFONULUI

Sper sa-ti fi fost de ajutorhappy

| Cristi7Cristinel explică (pentru horia2012):

Sa vad daca merge, si poate iti voi da funda

| horia2012 a răspuns (pentru Cristi7Cristinel):

Merge pentru ca si eu folosesc acelasi program.Sa respecti codecul H263.
Daca alegi H264 nu va merge.

| Cristi7Cristinel explică (pentru horia2012):

Unde sa dau la H263? big grin

| Cristi7Cristinel explică (pentru horia2012):

Am descarcat eu un video si cand dau la full screen se vede mic video-u (adica nu e pe tot ecranu telefonului)

| horia2012 a răspuns (pentru Cristi7Cristinel):

Te duci la Toate in MP4 - Setari iesire - Steam video (Codare Video) - in dreapta alegi AVC(H264). H263 e player.

| horia2012 a răspuns (pentru Cristi7Cristinel):

In ce format e video clipul? Descarca programul asta gratis:
http://mediainfo.sourceforge.net/en
si o sa-ti afiseze toate informatiile despre video.
te uit la rezolutie 640x480 si fps 23...24.25.fps uita-te la poza la
"first video stream"