| DoBrOOO2001 a întrebat:

cine stie de odin, ma poate ajuta si pe mine? Am o problema, am facut update la telefon la Android 9 si acum voiam sa fac downgrade la 8 si cand bag toate alea acolo si telefonul imi da fail. Stiti ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Legendarydk a răspuns:

Eu cu odin am băgat twrp recovery, după nu mai ai treaba cu odin-ul, dai full wipe(system, cache, data, etc) apoi poti instala ce custom rom vrei, dar nu recomand sa încerci dacă nu te stii, altfel iti poti strica telefonul.

3 răspunsuri:
| P0ntyc a răspuns:

Nu stiu nimic dar am o intrebare. Bateria se duce mai repede la Android 9 decat la Android 8?

| AstroNoot a răspuns (pentru P0ntyc):

E fix invers.

| AstroNoot a răspuns:

Cauta cum sa dezinstalezi actualizarile de securitate. Nu sunt compatibile cu versiunile anterioare