| Vi1rus a întrebat:

un prieten de al meu me-a cumparat un smarphone si vrea sa mi-l trimata. poate sa fie blocat aici?

4 răspunsuri:
| Rockat a răspuns:

Dacă la cumpărat la abonament categoric da. Dacă nu e la abonament (la liber) atunci nu e codat.

| presus a răspuns:

Daca telefonul este decodat, n-are nicio problema... functioneaza pe Orange, Vodafone. Daca e codat poti sa-l decodezi, costa intre 50-80 lei. Numai bine!

| Vi1rus explică (pentru Rockat):

Nu, la cumparat fara abonament

| Rockat a răspuns (pentru Vi1rus):

Atunci e liber de rețea, ceea ce înseamnă că ar trebui să funcționeze bine.