| Viorel2023 a întrebat:

Salutare! Am UN Samsung a04 iar fiul meu a uitat parola de deblkare a ecranului si in urma a prea multe incercari teledonul s-a inchis si chiar si incarcat nu Mai poate fi deschis! Mai pot recupera teledonul? Si cum?

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Exista tutoriale pe yt pentru bootare, ai posibilitatea sa merg la gms să facă resetarea dar probabil prima variantă este cea mai buna.
PS daca ciutanul uita o parola folosita recent este de bătut pentru indolenta de care da dovada.

| Viorel2023 explică (pentru Crackman):

Salut! Sa stii ca am vazut ceva tutoriale pentru bootare dar toate exemplele erau pe telefoane care nu erau inchise din cauza incercarilor gresite de a fi deblkare! Nu stiu daca intru in aceeasi caregorie!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dacă ți-ai blocat telefonul din cauza introducerii greșite a codului PIN de mai multe ori, poți debloca telefonul folosind codul PUK (Personal Unblocking Key). Pașii generali pentru a-l debloca sunt următorii:
Găsește codul PUK: Codul PUK se află de obicei pe suportul inițial al cartelei SIM, oferit de operatorul de telefonie mobilă. Dacă nu îl mai ai, poți contacta operatorul pentru a-l obține.
Introdu codul PUK: După ce ai introdus de trei ori codul PIN greșit, telefonul îți va cere codul PUK. Introdu corect codul PUK.
Setează un nou cod PIN: După ce introduci codul PUK corect, vei fi rugat să setezi un nou cod PIN.
Atenție:
Ai un număr limitat de încercări pentru introducerea corectă a codului PUK. Dacă introduci codul PUK greșit de prea multe ori (de obicei de 10 ori), cartela SIM va fi blocată definitiv, iar va trebui să obții o nouă cartelă SIM de la operatorul tău de telefonie mobilă.
Dacă nu ai codul PUK, contactează operatorul tău de telefonie mobilă pentru a-l primi sau pentru a găsi soluții alternative.

| Viorel2023 explică (pentru Salontanul):

Pai nu pin de la kartela mi-a blocat teledonul! Sa pus de prea multe ori gresit codul de deblokare al ecranului! Acum telefonul este inchis si nu Mai poate fi deschis sub nici o forma! Chiar daca are 80la suta baterie