| LepădatDenis a întrebat:

Salutare de câteva zile detin un telefon Samsung s24 ultra și sunt puțin nelămurit în legătură cu bateria, aș vrea știu cam cât va tine pe voi bateria dacă îl folosiți pe jocuri, Instagram etc...

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Setari -> Aplicatii
In general aplicatiile cu notificari iti mananca cel mai mult resursele.
Poti seta Durata de folosire a aplicatiilor si atunci mai salvezi din durata de viata a bateriei

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bateria nu tine nicci o zi daca il folosesti nonstop, plus si aplicatiile instalate pe el papă"bateria", wifi ul consumă baterie Instagram la fel jocurile la fel ca solicita procesorul, deci bateria se descarca si daca nu il folosesti dar mai lent, dar daca il folosesti toata ziua, atunci trebuie sa il incarci de 2 sau 3 ori pe zi ca nu o sa te tina bateria 5 zile daca tu vorbesti te joci nonstop pe telefon