| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Stiti careva cum pot face la telefonul cu Android daca vreau sa pornesc un videoclip din galerie sa il play-eze cu playerul care vreau eu?
Am cautat in setarile telefonul si ale playerului dar nu am gasit cum sa fac.
Mersi pentru eventualele sugestii.

11 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Player-ul preinstalat în telefonul tău este o aplicație separată? Dacă da, încearcă să dezactivezi acea aplicație, astfel telefonul nu va avea de ales decât să redea conținutul video cu player-ul pe care îl are la dispoziție. Sau la aplicații, știu că poți alege aplicațiile predefinite, cum ar fi launcher-ul, browser-ul etc. Depinde și ce telefon ai.

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Samsung.
Am cautat peste tot dar nu gasesc nici cum sa o dezactivez nici cum sa aleg aplicatiile predefinite.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru maphiotul):

Atunci caută pe Magazin Play aplicația "Better Open With", care îți permite să schimbi aplicațiile predefinite.

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Hmm...am setat video files si video stream sa deschida cu player-ul respectiv dar nu se schimba nimic.
Tot cu playerul enervant din galerie imi deschide sad

| literallythesamebruh a răspuns (pentru maphiotul):

Bun, presupun că ai videoclipuri pe telefon. Intră în file manager și încearcă să deschizi un videoclip. Acolo ar trebui să îți apară variantele pentru a deschide acel videoclip, și cred că poți alege și ca aplicația să deschidă mereu videoclipurile. Dacă nici asta nu merge, atunci chiar nu știu.

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

In file manager merge așahappy
Doar ca in Samsung Gallery nu se schimba nimic.
Si mi-e peste mână sa deschid mereu cu file manager orice clip.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru maphiotul):

Atunci galeria stock nu este compatibilă cu alte playere. Nu știu cât de confortabil îți va veni cu încă 2 aplicații în telefon, dar cred că singura soluție este să schimbi și galeria.

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Fix asta sm facutlaughing
Am pus Google Foto.
Deschide cu playerul care vreau eu, doar ca e alt incovenient.
Cand deschid nu stiu cum sa setez sa imi apara direct fototeca.

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Nu mai ai nici o idee cum sa fac totusi cu Samsung Gallery?
Ca m-am obisnuit cu el asa.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru maphiotul):

În afară de ce ți-am spus, chiar nu știu. Din păcate, nu mai am un telefon Samsung la dispoziție, aș fi încercat eu să găsesc soluția. Nici pe net nu am găsit mare lucru.

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Ok,mersi oricum