| Rainner a întrebat:

Va salut!
Aveti idee de vreo aplicatie/program sau persoane care se pricep și ma pot ajuta cu următorul lucru?
Aș dori să-i fac soției un telefon cadou, mai exact ultimul tip de iphone, dar aș dori să am acces de pe telefonul meu la tot ce ține de telefonul ei, fără ca ea să stie sau să își poată da seama...
Adică conversații pe orice tip de aplicatie, poze, mesaje pe nr de tel, conversatii telefonice, ba chiar să pot auzii conversatii verbale dintre ea si alte persoane din jurul ei si sa ramana înregistrate la mine în tel...
Bineinteles acest lucru este posibil, daca tine telefonul langa ea, ex : in buzunar, în mână, în geantă etc...
Stiu că acest lucru este destul de greu de realizat, dar nu și imposibil...
Trăim vremuri foarte avansate din punct de vedere al tehnologiei si consider că se poate totusi ca două telefoane să fie conectate unul la celălalt...
Vă rog fără răspunsuri ironice sau deviate de la subiect...

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce mizerabil esti cu ideea asta.

Divort si lasa femeia sa isi vada de ale ei si tu de ale tale.

| VENON a răspuns:

Frate ceea ce vrei tu este ilegal, și se pedepsește Conform unor legi cu închisoare, dacă ești descoperit. Documentează-te inainte să acționezi. Mult succes

| adam7 a răspuns:

Deci asta nu e cadou, e caz de pușcărie ca e penală treaba, chiar dacă e soția ta. Așa ca ai grijă cu geloziile astea, nu poți controla ce face ea, important e să te controlezi tu pe tine.
Pe iPhone nu poți înregistra convorbirile ei, dar dacă folosiți același cont iCloud, și la tine și la ea vor apărea numerele formate, mesaje și localizarea ambelor telefoane etc.

| Rainner explică (pentru adam7):

Nu ti-am cerut părerea dacă este legal sau ilegal...
Dacă poți răspunde la ceea ce am întrebat bine, dacă nu, vezi-ți de treabă te rog...

| Rainner explică (pentru VENON):

Cred că n-ai înteles întrebarea...
Eu n-am întrebat dacă este legal sau ilegal, moral sau nemoral...
Dacă poți răspunde la ceea ce am întrebat ok, dacă nu, numai deranja te rog...

| Rainner explică (pentru suntserios):

Numai jignii si nu-ți mai da cu părerea în necunoștință de cauză...
Eu am întrebat altceva, dacă poți răspunde la subiect bine, dacă nu vezi-ți de treabă.

| adam7 a răspuns (pentru Rainner):

Ți-am și răspuns, dacă ai citi tot

| Rainner explică (pentru adam7):

N am cum să folosesc acelasi Icloud pentru că îi va apărea notificare pe tel + că automat dacă avem acelasi icloud si ea poate vedea în tel meu...
+ de alta că treaba asta cu icloud-ul nu ma ajută 100%, deoarece pe lângă faptul ca vreau să văd mesajele/apelurile si pozele, vreau sa pot auzii conversatii din exterior...
Si va rog eu, incetati sa mai faceti afirmatii de genul, ca as fi gelos si etc
Este vorba de copilul nostru, care este mic si este la mijloc si trebuie sa dovedesc anumite situatii care se intampla...
Numai blamati in necunostinta de cauza, va rog...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Rainner):

Pai meriti jigniri, si cineva merita sa ii ia si apararea femeii indiferent de subiect, tu tot mizerabil esti incercand sa faci ce faci.

| Rainner explică (pentru suntserios):

Sunt pe dracu să te ia mizerbail...
Esti un tomberon de om, dacă jignești în necunostintă de cauză...
Nu este vorba de gelozie, este vorba ca noi avem un copil micuț si trebuie sa dovedesc anumite situatii care se întâmplă, altfel îl pierd...
Si n-am cum, decât prin aceste metode...
Dar în loc să ma ajuti tu ma jignesti, atat te duce capul...
Macar intreabă înainte

| adam7 a răspuns (pentru Rainner):

Poate android să meargă hăcuit, dar iPhone nu cred ca poate sa înregistreze ambientul fără știrea ta, mai ales conversațiile telefonice. Poate serviciile secrete să aibă așa tehnologii de acces la telefon

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Rainner):

Ooo da, mare rahat ai sa faci cand o sa afle ca i ai urmarit telefonul.
imediat un judecator o sa iti incredinteze copilul, dupa ce iti da cativa ani de puscarie