| Catalin_Adrian_Neagu_1989 a întrebat:

A fost cineva spectator la vreo emisiune tv? cum a-ti ajuns acolo? ce bani a-ti primit pentru prestare? stiti vreo agentie care sa ai contracte cu protv prima pentru emisiuni de divertisment?

6 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Din păcate nu ştiu răspunsul, dar am observat câteva erori gramaticale în întrebarea ta, "a-ţi ajuns", "a-ţi primit".

În ambele cazuri se scrie AŢI. Este vorba despre persoana a doua plural (voi, dumneavoastră). Nu se scrie cu cratimă, NICIODATĂ, pentru niciun verb la persoana a doua plural. Te rog mult! Mulţumesc.

| Cnz_Kazz_1998 a răspuns (pentru RomulusMilea):

Omul a intrebat ceva si dumneata il corectezi! Fumosss

| ShiNee a răspuns:

Vrei sa primesti bani moca laughing? Daca te ajuta cu ceva am fost la X factor si Romanii au talent. Intrarea era libera si in afara de apa la discretie, un sandwich si o magura nu a dat nimeni nici un banut. Oricum pe cat de amuzante erau fazele penibile prestate de unii concurenti pe atat de plictisitoare erau momentele cand regizorul si cei de la montaj opreau filmatul pentru a retusa machiajul vedetelor, schimbarea casetelor sau pregatirea cadrului.

| Catalin_Adrian_Neagu_1989 explică (pentru RomulusMilea):

Iti multumesc ca esti inteligent

| DonyHD a răspuns (pentru Catalin_Adrian_Neagu_1989):

Un prieten de-al meu a fost la filmari la In puii mei si am inteles ca i-a dat 30 de lei ca sa vina 2 zile si sa aplaude in public.Si pe mine m-ar interesa sa fiu in public la Un show pacatos am inteles ca se ia 30 de lei intr-o zi happy

| CARMENCITA a răspuns:

Daca afli sa-mi spui si mie te rog.Foarte rai sunt unii de nu spun.Sunt agentii de casting, dar nu reusesc sa aflu care agentie colaboreaza cu Antena1.Vezi ca agentiile care cer bani nu sunt serioase.Acum multi ani o colega mergea la tvr la o emisiune si a aflat din ziar, doar ca atunci nu erau agentii de casting. Daca aflu iti spun. Daca ai tupeu suna la o televiziune si intreaba.Succes!