| selgomez_8116 a întrebat:

Ajutor! Cine imi da si mie un scenariu pentru orcare film dar sa fie inventat de voi si sa nu mai fie folosit. Apropo cine stie cum se regizeaza si mai vreau un site in care pot cumpara recuzita, costume si din aste chesti pentru un film + mai vreau si titlul. FUNDA FUNDA FUNDA + + + VOT VOT VOT!

1 răspuns:
| bybyana21 a răspuns:

Hehe, adica tu vrei sa te duci la tatal tau sa-i zici,, aa, uite tata ce scenariu bun am facut, imi cumperi papusica" pe meritul altora. De regizat si recuzita nu spun nimic pentru ca sunt sigura ca n-ai nevoie. Pai, eu fac scenarii de 20-30 de pagini din placere, am sa-ti dau o parte culminanta de 5-6 replici dintr-unul, numit: Iubirea se lasa greu. Nu e unul dintre cele mai bune, daca vrei continuarea (pe tot nu ti-l dau nici moarta, iti dau de la partea culmimanta la final) imi ceri id-ul pe mesaj privatwinking.
Deci, Iubirea se lasa greu e o comedie impletita cu drama, dar conteaza cel mai mult romantismul cu care e scris. E vorba despre un baiat, un baiat foarte popular, stii tu, baiatul perfect. Dupa el fugeau toate fetele mai putin o tipa, pe care el o placea. Si ea il placea, dar ideea este ca niciodata nu voia sa-i dea de inteles asta, pentru a nu parea insistenta si plictisitoare ca altele, si unica (asta era un motiv pentru care o iubea). Ma rog...
Partea rea e ca baiatul s-a lovit la cap in urma unui accident de masina, si si-a pierdut memoria. Apoi s-a indragostit fix de dusmanca celei pe care o iubea, pentru ca, odata schimbat, nu mai era acelasi.
Faza culminanta se petrece pe un bloc, cand baiatul a invitat-o pe dusmanca fostei iubite la o cina romantica.
B (baiatul): Stii, esti speciala. Ai ceva aparte, si iti multumesc ca ai fost langa mine.
D (dusmanca): Tu esti unic, nu doar special. Ma bucur ca esti tu...
B: Ai vrea sa imi fi...
Apare fata de care el era indragostit:
F (fata) (cu parul in vant si lacrimand): Evident, nu credeam ca un om se poate schimba asa de mult, dar se pare ca tu asa ai fost mereu. mi-ai zis ca ma placi, si n-am negat nimic dar niciodata n-am sarit pe tine ca lipitoarea asta. Nu as mai vrea sa te vad in viata mea, si nici pe blocul unde locuiesc eu (un detaliu era ca baiatul a invitat dusmanca pe blocul unde locuia fosta lui iubire).
B: Asteapta, nu te cunosc, dar esti mai frumoasa ca orice alta fata pe care am vazut-o.
F: Foarte bine, acum ea era cea mai speciala, acum eu am devenit, te urasc!
Apoi pleca...
Baiatul a fugarit-o si si-a uitat telefonul pe masa de pe bloc, unde inca era dusmanca. Aceasta i-a trimis un mesaj fetei, de pe numarul baiatului. Iti spun doar ca mesajul a fost atat de socant, incat fata a vrut sa se omoare, si in rest nu-ti mai zic, iti spun ca finalul e plin de surprize. daca vrei povestea pana la final trimite-mi mailul tau prin mesaj privat, si iti trimit fisierul pe mail, doar daca vorbim putin si am incredere ca esti de,, incredere" laughing