| Danut_Popa_1961 a întrebat:

Am lucrat intr-un domeniu care mi-a dat dreptul la pensionare mult anticipata.In cazul meu la 36 de ani.Atunci ne era acordat dreptul de a lucra legal pana la varsta pensionarii normale, cumuland la vechime anii lucrati astfel. Dar in lipsa de locuri de munca nu prea am gasit mare lucru.Stiti cum pot redeveni util cuiva, mai ales ca nu sunt interesat de un venit mare.Ma adresez in general utilizatorilor din judetul Timis.Acum am 50 de ani.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi pe site-ul AJOFM Timis ori du-te personal, toti angajatorii trebuie sa comunice aici locurile de munca vacante. De asemenea poti cauta prin ziarele locale. Succes si numai bine!

3 răspunsuri:
| grsone a răspuns:

Din punctul meu de vedere, este cam tarziu sa va gasiti ceva de munca; acum depinde in ce domeniu sunteti specializat, si cam cate firme (pe domeniul d-voastra) ar fi dispuse sa angajeze personal de varsta d-voastrahappy

| Danut_Popa_1961 explică (pentru Ioandelasal):

Ma refer mai mult la persoane private, nu numai la o slujba cu inregistrare oficiala.Paza unui obiectiv privat, ajutor in gospodarie. Ceva de genul asta.Am venitul personal asigurat, dar nu am avut niciodata probleme de sanatate si nu prea ma impac cu lipsa de activitate.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

In acest caz ai putea da cateva anunturi intr-un ziar local si poate vei gasi. Succes!