| RazvanAntonio a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor, uitati care este treaba, eu fac parkour de circa 6 luni si stiu deja sa dau 360, 180, 60 UnderBar la un copac mai mic adica un fel de UnderBar, Dashul, Thiefhand, DoubleHand, Precision dar am o problema la Monkey cam ce ar trebui sa mai invat ca sa il pot da si cam car mi-ar lua ca sa imi iasa? Dau funda big grin.

Răspuns Câştigător
| CaMeLeOnn a răspuns:

Banuiesc ca daca ai probleme la monkey nu sti face nici king kong. nu trebuie cine stie ce filozofie ca sa inveti miscarea crede-ma pe cuvant am practicat 6 ani de zile dar acum resimt toate socurile si cazaturile in toate oasele si tin prea mult la sanatate ca sa mai continui. uite ce iti recomand, pur si simplu gaseste o balustrada preferabil intr-o zona cu iarba, concentreaza-te la obstacol eliberaza-ti mintea de consecinte ( daca fac aia, daca patesc aialalta) sau alte lucruri care iti distrag atentia, si cand simti ca esti pregatit nu mai ezita si incearca, crede-ma functioneaza de fiecare data trebuie doar sa vrei.

2 răspunsuri:
| robertrotariu a răspuns:

Frate in primul rand. cati ani ai? 2.nu cred ca trebuie trebuie sa exersezi eu am doar 11 ani si imi place sa fac parkour dar la varsta mea nu pot din cauza aterizarilor risc sa nu cresc cat ar trebui deci trebuie sa ai de la 14-15 ani in sus daca ai inaltimea sub 1.60-1.70 sa o lasi mai moale no sa cresti cat trebuie si la 18 ani iti vine sati smulgi parul din cap din cauza asta nu vei putea umbla nici cu fete peste 1.65...

| RazvanAntonio explică (pentru robertrotariu):

Auzi las-o tu mai usor fiindca am unu in clasa de vreo 11 ani si da Frontul asa caaaa