| DyaLove a întrebat:

Am si eu o curiozitate...cum se zice la "bă" in engleza? Stiti voi cand zic unii ceva gen "ce faci bă?". Cum ar fi Oh My God care e O Doamne. Stiu ca e o intrebare cam banala dar vreau sa stiu

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

Cuvântul "bă" nu există în limba engleză, însă poți spune "Dude", ceea ce înseamnă "tipule", "amice" etc.

9 răspunsuri:
| aleexxaanndrra a răspuns:

Ba
no

ba
not

ba
not at all

Lupul își schimbă părul, dar năravul ba.
Old habits die hard.

| DyaLove explică (pentru aleexxaanndrra):

Am zis bă nu ba si ti-am dat si exemplu de propozitie nu cum ai zis tu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba not at all nay how ar how are you nay? big grin laughing

| denisuca_7128 a răspuns:

Nu exista cuvantul ba in engleza. e ceva specific romanesc happy

| aleexxaanndrra a răspuns:

rolling on the floor))))ce intrebare banala de ce ai vrea sa stii cum se zice la un cuvant atat de banal? cum ai zis tu e o intrebare banala...u ai spus-ostraight facestraight facestraight facelaughinglaughinglaughing

| Child a răspuns:

Eu nu cred ca exista ''ba'' in engleza! Incearca ''dude''! E tot ceva de genu'...

| cosarita a răspuns:

Se zice,, MALE,,

| DyaLove explică (pentru aleexxaanndrra):

Da am spus, si am mentionat doar ca sunt curioasa.

| beautifulkiss a răspuns:

"bă"nu este folosit in engleza, mai exact nici nu exista.Ei folosesc expresii gen"How are you man/dude?"
Numai bine.