| RecycleBin a întrebat:

Am vazut o faza pe mess, de la status changer sau ceva de genu care le schimba statusurile cu niste porcarii. avea azi unu:ma f** in c** sau una sunt lesby.Cine le schimba?laughing)laughinglaughingVoiam sa dau click pe status dar ma gandeam ca poate mi se schimba si mielaughing

16 răspunsuri:
| rox_7318 a răspuns:

Sunt virusi, nu cred ca persoana respectiva si-a pus la status asa ceva.stiu pentru ca si eu am patit si mi-au aparut tot felu` de perversitati...

| Biuka a răspuns:

E un site. http://www.ymland.com/status-changer/
Doar ca e virusat rauu;)
Si daca intrii
bagi emailul persoanei careia vrei sa-i schimbi statusul
bagi acolo statusu dorit.
si ai sanse de 90% sa i se schimbe :D
Si mie mi-o pus o gramada. da nu aveau tupeu sa-mi puna prostii :))

| AndreiGabi a răspuns:

Ba nene dar e boala de asa ceva?
Si la mine in lista sau gasit copii sa se joace cu statusurile altora...eu am mess 10 si se pare ca la mine nu merge.
Stie cineva alte metode de protectie?
Si bun, site-ul e asta : http://www.ymland.com/status-changer/index.php dar eu, dupa ce l-am descoperit si bineinteles l-am si probat din curiozitate am avertizat persoanele din lista mea pumnand ceva despre asta la mine la status.La cateva minute mi-a picat netul si odata cu el si firewall-ul dintr-un avg amarat.Acum or am suparat un mic hacker din lista mea ori e ceva cu site-ul ala.
Stie cineva mai multe detalii?

| AndreiGabi a răspuns:

Magnificule,Malwarebytes' Anti-Malware e chiar bun atunci cand ei un virus dar chestia cu site-ul acesta e ca nu necesita nici o actiune din partea victimei, in concluzie nu descarca nici un virus in pc, deci malwarebytes nu are ce sa gaseasca...

| alqaeda09 a răspuns:

Pentru a va proteja intrati la preferences - ignore list - bifati prima casuta si dati apply big grin... sper ca vam ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit-o si eu, credeti-ma nu e virus. La mine a scris : TBX alex, alex fiind my ex boyfriend laughing)) in concluzie, cineva le pune, si trebuie sa facem ceva ca sa scapaaaaaam

| IMC90 a răspuns:

Important : Eu am Linux si sunt imun la virusiwinking

| MaxiValau a răspuns:

Nu mi s-a intamplat sa-mi se schimbe status, deoarece am doar prieteni f buni in lista, da am primit un mass, in care spunea ca sunt unii care iti schimba status-ul. A zis ca pentru a nu mai putea sa-ti schimbe ala status-ul, intrii in "Messenger" (butonul din stanga-sus), dupa aia in "Preferences", apoi in "Ignore List" si selectati prima casuta, adica "Ignore anyone who is not in my Yahoo! Contacts."

| MaxiValau a răspuns:

Acum am incercat si eu programul ala de schimbat status-ul si chiar mergelaughing (normal ca am schimbat status meu, nu pe al alt cuiva). Am incercat fara sa fac setarea de care am vb mai devreme si mergea. Dupaia, am facut setarea si nu a mai merslaughing

| AndreiGabi a răspuns:

Dap,alqaeda09 si Danutsa au dreptate. Am facut si eu experimentul.
RecycleBin scuza-ma ca m-am cam folosit de intrebarea ta dar...in concluzie si pentru a-ti raspunde la intrebare se poate schimba statusul.

| guzanu92 a răspuns:

Da poti si tu. Ca sa blochezi aplicatia trebuie sa intri la "Preferinte" (ctrl+shift+P) si schimbi optiunile persoanelor ignorate: Adica pui "Ignora persoanele care nu sunt in lista mea".
Cand schimbi statusul cuiva, ii apare o fereastra din partea la un id neprezent in lista sa. De aici se intelege tot. ^^
Aici poti schimba. :D
http://www.ymland.com/status-changer/index.php

| Magnific a răspuns:

Da ai drp.am prins ideea de la ignore list happy sa bifezi prima optiune

| CM7YRE a răspuns:

Nu sunt virusi, ci script-uri, intrari aici sa vedeti rezolvarea. http://artnmagic.wordpress.com/2011/12/01/rezolvare-yahoo-status-changer/

| costel5 a răspuns (pentru MaxiValau):

Poiii la mine nu merge ca am incercat si imi apare acolo Captcha: si vip code si nujjjj ce sa skriu la amundoua...te rogg ma ajutyyy?

| NyanCat a răspuns:

Uite, e ceva serios straight face A zis si la realitatea TV straight face Si mai mult, daca intri pe facebook sau pe messenger de pe telefon e un fel de aplicatie, cand scrii ceva pe chat, sau in cazul messengerului cand trimiti mesaje altcuiva, unii, anume hackeri si hoti pot afla prin gps unde esti si unde te deplasezi straight face|

| anonim20_1606 a răspuns:

Si cum trebuie sa faci ca ii scriu id-ul si degeaba ca nu se schimba nici un status? ma ajuta cineva? mai exact