| teo97 a întrebat:

Ar trebui sa ma combin cu el sau sa ramanem cei mai buni prieteni? thinking Dau funda love struck

Răspuns Câştigător
| Turquoise a răspuns:

Buna,
Am fost si eu in situatia asta.
Desi probabil increderea pe care o aveti unul in celalalt e mare, si va cunoasteti foarte bine, e indicat totusi sa ramaneti prieteni.
La varsta aceasta exista o sansa foarte mica sa aveti o relatie de lunga durata, si nu merita sa stricati o buna prietenie pentru un impuls.
Daca o sa fiti impreuna si va despartiti, probabil o sa fie foarte greu sa fiti din nou cei mai buni prieteni.Am spus 'probabil' pentru ca evident depinde de la o persoana la alta.

10 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca îl iubesti si crezi ca se merita eu iti zic sa te combini cu el, incercarea moarte n-are.

| Adorable a răspuns:

De ce sa iti spunem noi cand inima ta poate alege singura ce vrea?
Asculta-ti inima si totul va fi ok!

| AddaXD a răspuns:

Cum crezi tu. In orice caz daca va veti desparti nu inseamna ca nu mai puteti fi prieteni.

| vis a răspuns:

Sa ramaneti ce-i mai buni prieteni.

| RaLuCa_7165 a răspuns:

E alegerea ta si nu are nimeni dreptul sa ti-o influenteze... daca tu crezi ca e mai bine sa te combini atunci combina-te daca nu ramaneti prieteni! oricum celelalte sfaturi te pot ajuta doar sa reflectezi putin asupra situatiei nu sa o abordezi asa!

| davidstefan a răspuns:

Eu zic sa nu te combini cu el pentru ca daca o sa va despartiti o sa fie naspa sa va dati seama ca ati stricat o relatie mai buna de cei mai buni prieteni funda?

| UninspiredName a răspuns:

Pai am facut si eu asta 1 data.si m-am desp de el, iar acum suntem tot prieteni, bine e un caz fericit.Cred ca ar trebui sa iti urmezi instinctele si sa faci cum crezi tu ca e mai bine, daca crezi ca il iubesti baga'te cu el, daca nu.mai ramaneti prieteni o perioada si o sa iti dai seama mai bine.big grin
Hope I helped!

| simonica57 a răspuns:

Eu zic sa-ti asculti inima si ea mereu da raspunsul corect fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Eu zic sa ramaneti cei mai buni prieteni, deoarece asa o sa fiti unul pentru altul poate chiar tot restul vieti. In schimb daca alegi sa te combini, ei bine gandeste-te ca pana la urma o sa va despartiti, si asta inseamna ori va pierdeti prietenia de tot, ori o sa ramaneti prieteni, dar o sa te raneasca deoarece gandeste-te il vezi cu una la brat...asa daca ramaneti prieteni si el poate o sa iese cu cineva, gandul lui tot la tine o sa fie, deoarece intr voi va fi sclipirea aceea, iar ca sa nu risti nimic, ramaneti prieteni buni, iar cine stie, poate sentimentele cu timpul vor fi stabile si o sa incercati!

Bafta!

Pa, pa.

| Aly_2611 a răspuns:

Mai bine ati deveni cei imi buni prieteni daca apoi vedeti ca sunteti foarte compatibili si ai da o sansa relatiei incearca sa fi cu el dar nu pune foarte mult sentiment :* te pup succes