| anonim_4396 a întrebat:

Aud peste tot pe unde merg, ca eu nu iubesc Romania, ca vai cat e de saraca, mizerabila, etc... ROMANIA e o tara foarte frumoasa. Doar ca, noi romanii, cei care traim aici o stricam. In celelalte tari oamenii sunt mai civilizati(poate nu pana la perfect, ca peste tot exista "sticaciuni", dar totusi). Daca aici v-ati nascut, sunteti romani! Asa ca, incercati sa iubiti Romania, ca nu ea este de vina de felul in care a ajuns... happy

Voi ce parere aveti? happy

7 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Nici tarile europene nu sunt cine stie ce insa Romania e o tara URATA, in sensul ca e veche, murdara, plina de masini vechi si una peste alta pute... Romania chiar Pute a stricat, e o tara stricata si asta nu din vina oamenilor de rand, insa nu mai e nimic de facut, si e si normal ca romanii sa nu iubeasca Romania care nu le ofera absolut nimic. happy

ROMANIA PUTE laughing)

| Millanteria a răspuns:

Buna.
Romanii, ce sa le faci?! Sunt de acord cu tine.
Romania, de ce este saraca si mizerabila? Din cauza noastra, deoarece noi suntem niste."mămîi" scuze expresia, dar asta e adevarul.scuze si ca am scris cu a din i dar nu gaseam decat "î"
Deci, tot ce se intampla e din vina noasta. Totul e din vina noastra, dar macar sa ne respectam putin locul unde ne-am nascut.
Numai bine!

| Millanteria a răspuns:

A, da, inca cevalaughing
Inainte sa merg in alta tara ma gandeam" Vai, ce frumos va fi acolo, raiul pe pamant", si nu e asa. Da, este foarte foarte frumos dar si la noi e la fel. Totul depinde de oameni, si aici cum ai zis tu. Acolo sunt civilizati, pe cand aici daca unu` atinge pe altu` pe strada se iau la bataie. OAMENII=vinovati.
Te-am pupat!

| Wehrmacht a răspuns:

Hummer are dreptate cu masinile. Daca si-ar porni romanu' dacia in alta tara iar intoxica pe toti cu fum.Nu ma refer la logan sau duster.Ma refer la alea care ar trebui sa se gaseasca in muzeu.

Răspuns utilizator avertizat
| raisa1993maria a răspuns:

Aceeasi parere ca si tine, avem foarte multe locuri frumoase in tara asta pe care le putem vizita, pacat ca nu le intretinem

| LysaLysa a răspuns:

Oamenii au o mare parte din vina: adica, gandeste-te cine l-a ales iar pe Base presedinte, nu romanii l-au ales? Si pe strada, cine arunca gunoaie? Nu romanii?, si Base o arunca, dar ca romanii murdaresc tara, asta nu e vina guvernului, si nici a ROMANIEI! Nimic nu ne diferentiaza fata de celelalte tari(decat oamenii si educatia lor).