| AndreyStan a întrebat:

Azi la scoala am rupt din greseala o banca. Adica am strambat piciorul ei si lemnul din zona aceea s-a crapat, dar am reusit sa indrept piciorul, numai lemnul mai este crapat in rest banca nu a patit nimic. Dar o handicapata de profesoara ma pune sa merg cu tata al scoala sa o repare, ca spune ca e rupta toata, ce sa fac? Ca nu prea as vrea sa i-l iau pe tata cu mine si profesoara aia nu glumeste cannd spune ceva.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Trebuie sa-i spui tatalui tau, vrei nu vrei.Probabil ca trebuie inlocuit tot blatul bancii,nu costa chiar o avere,il poate comanda pe dimensiunile bancii la Bricostore. Oricum va afla,va prima sedinta cu parintii ii va spune, mai bine zi-i acum, nu e un fapt foarte grav, se mai intampla, esti baiat...

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai rupt-o va trebui s-o repari pe cheltuiala ta. Daca nu vrei sa mergi cu tatal poti s-o repari singur (daca stii) sau sa cauti un meserias s-o repare. Vorbeste si cu dirigintele tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce tot timpu cand voi faceti o prostie profesorii sunt aia handicapati?
te duci cu taicatu la scoala sa repare banca si gata

| AndreyStan explică (pentru suntserios):

Ba am reparato eu, doar bucata aia de lemn e crapata, in rest nu are nimic, dar spune ca e rupta toata.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti sa cumperi alta nu-i bai

| AndreyStan explică (pentru Mihaela1964):

Mersi, chiar a functionat. big grin Poftim si funda.