| Elena9328 a întrebat:

Banii sau iubirea. Ce alegeți?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Banii. -_-. Iubirea este. cum o mai fi ea.winking.
Macar banii nu te fac gelos, nu te inseala si pleaca de langa tine doar daca esti prea prost si ii pierzi, nu din cauza ca esti prea bun si vrei sa-i tii aproape de tine. happy

39 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

Iubirea.
Daca iubesti si esti iubit, puteti munci impreuna, si cu atat mai bine, faceti mai multi bani.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Clar iubirea, banii se duc dar daca este o iubire adevărată aceea va dura toată viața.

| RAY a răspuns:

Iubirea sincera, banii nu cumpara iubirea si doar sex atat

| Drimmero a răspuns:

Banii sunt doar bani, iubirea e ceva mult mai important decat niste hartii!

| relian a răspuns:

Daca ai bani si asta cat mai multi ai de toate, poate si luna de pe cer laughingRaspund dragoste aia de 12-15 ani care nu au muncit in viata lor, care nu-s pe piciarele lor sa se intretina singuri.Sa raspunda cei care syau singuri, care se intretin singuri cum sta treaba.

| Clorox a răspuns:

Banii, macar cu ei nu mori de foame.

| GoldenZenith a răspuns:

Love, love, love.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

"Love is in the air".
Banii, nu! phbbbbt
Ai dat-o in bara, iar! sad

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Am ales dragostea, nu vreau sa te simți jignit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Dragoste iti promit eu, tu ia baniibatting eyelashes
A(ve)m nevoie mai mult decat de lucruri nevazute whistling

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu ai tu așa ceva în stoc.
Ai nevoie de bani? Bagă-ți mașina la amanet.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Inca nu ai reusit tu sa ma deschizi whistling
Merge cu bani la mine, sa stii!batting eyelashes
Masinile mele intra la perisabile, nu sunt primite la amanet. Passatul, mai ales, se strica si in parcare sad

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Tu nu ai grija de niște mașini și vrei sa am încredere că o sa ai de mine?
Nu cred că tu trebuie sa fii ăla deschis thinking

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ba am, doar ca am avut si in cine nu a trebuit (Volkswagen).
Opelul si 1300-le, sunt boNboanele mele day dreaming
Nu stii cata afectiune si responsabilitate zace in mine sad

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu ești convingător.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu vrei sa fii convinsa.

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Așa fac multi, pun incompetența lor pe seama altora day dreaming

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Tu ai inceput, si acum tot tu strigi "hotii" rolling eyes
Ai dreptate ca devin tataie, pe vremuri purtam 'vrajeala' cu tipe mai creative day dreaming

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ți-aș zice unde sa mă pupi pentru replica asta inteligenta dar după s-ar putea să-ți placă si nu am rezolvat nimic. kiss

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GoldenZenith):

Chiar daca ma dadeam mare puparet, pupatul pe acolo nu solutia optima. Si nu e placerea mea in prim-plan.
Ups, aici e public blushing
Hai acasa! sad kiss

| Superior a răspuns:

Banii,aia ma fac cel mai fericit.

| flixbuster a răspuns:

Simplu: te mariti cu unul cu bani dar batran (sa moara repede) si in functie de cat de mult poti sa astepti iubirea o amani pana cand ramai cu banii sau iti tragi amant pentru o experienta 2 in 1.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Bani, Bani, multi bani.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o intrebare mult prea cliseica si ambigua. Daca aleg iubirea, o sa fiu nevoita sa cersesc?))Sau cum? Degeaba ai bani daca nu esti iubit de nimeni, daca nu iti gasesti o "jumatate" Parerea mea.Si nu e o alternativa prea buna sa ai iubire, dar sa muriti amandoi de foame. Daca mergem pe ipoteza ca lucrurile se pot schimba, pot evolua, atunci as alege iubirea, in ideea ca se poate sa facem rost si de bani. Daca intrebarea ta este pusa in asa fel incat iubirea sa excluda banii, atunci cred ca as merge pe prima varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum definesti iubirea, as prefera sa spun dragostea fata de ceilalti. Pentru fiecare om in parte e mai important sa iubeasca decat sa fie iubit. Deci da, aleg sa pot sa ofer dragoste tuturor, la fel si cu banii, esti mai fericit cand ii daruiesti cuiva. Pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele sunt trecãtoare, dar banii macar poti sã ii strangi.

Răspuns utilizator avertizat
| Raniaa a răspuns:

Iubire.

| Adiadictie a răspuns:

Ambele

| Anonima6789777 a răspuns:

Iubirea

| AdrianaB1 a răspuns:

Cu siguranta iubirea.
Nu exista comparatie.

| TheLifeIsGood a răspuns:

Iubirea. Ea e cea care te face fericit, banii poti sa ii ai ca nu iti asigura linistea si fericirea sufleteasca happy

Răspuns utilizator avertizat
| MihaelViorel a răspuns:

Dintre bani si iubire as alege sanatatea. Daca ai sanatate ai si bani daca ai bani esti si iubit.

| UserName250000 a răspuns:

Le aleg pe amandoua!
1. Banii te ajuta sa cumperi ce vrei tu
2. Iubirea te ajuta sa fii dependent(a) de acea persoana

| Lari_Lumi_1980 a răspuns:

Iubirea,cu siguranta, nu banii te fac.