| Paraschivstefan10 a întrebat:

Buna am o fata in clasa pe nume Cristina ea ma uraste dedimineata cand trec pe langa ea ii zic neata cris si ea imi zic mars ma
ea este si sefa clasei ce trebuie sa-i spun?
P.S Sunt clasa a 4 a

Răspuns Câştigător
| g30rg3121121212 a răspuns:

1. Saluta si prezinta-te

Sa spunem ca va aflati la o terasa, ceainarie, bar etc., iar ea se afla la o alta masa, singura. Cel mai simplu lucru pe care il poti face este de a te apropia, de a o saluta si de a te prezenta. Acesti 3 pasi te vor ajuta sa ajungi in fata ei si sa pari un cavaler, care stie sa respecte o femeie si sa se faca remarcat fara replici gretoase, dezgustatoase si agasante.

Spune-i ca ai observat-o de cateva minute si ca nu ai rezistat sa nu te apropii de ea, sa te prezinti si sa afli cate ceva despre ea. Roag-o sa iti spuna cum se numeste si daca asteapta pe cineva. Intreab-o, de asemenea, daca o deranjezi si eventual daca te poti aseza pentru cateva momente alaturi de ea.

Daca asteapta pe cineva si nu poate sa stea foarte mult de vorba, o poti intreba daca ar vrea sa iti lase numarul de telefon. Asigura-te ca replicile pe care le dai sunt amuzante, astfel incat sa nu dai dovada unui tip scortos, arogant. Cu cat vei fi mai haios si mai simpatic, cu atat ea va avea mai multa incredere in tine.

2. Cere-i parerea despre ceva

Femeile adora sa isi dea cu parerea si mai mult decat atat, apreciaza foarte mult ca barbatii sa le ceara parerea despre ceva… despre orice. Asadar, in timpul scurtei voastre discutii, o poti intreba ceva referitor la cea mai buna bautura sau mancare din restaurant sau despre cum este cel mai bine sa incerci sa cuceresti o femeie. Raspunsurile ei pot fi usor ironice, insa acest lucru nu ar trebui sa te descurajeze, ci sa te stimuleze sa incerci mai mult.

3. Zambeste

Pe toata durata discutiei, incearca sa zambesti, insa mai mult decat atat, incearca sa o faci pe ea sa zambeasca. Femeile adora sa aiba in preajma lor barbati cu simtul umorului, care reusesc sa le faca sa rada chiar si atunci cand sunt triste, suparate. Zambetul si simtul umorului sunt doua lucruri care te vor ajuta sa te apropii de orice femeie.

15 răspunsuri:
| LoveLife96 a răspuns:

Injur`o marolling on the floor.Glm.Nushhthinking Las`o in pace cel mai binewinking

| Zark_Razva_1989 a răspuns:

Nu o mai baga in seama trateazo ca pe o colega normala dar nu ca si cum ai ura-o si da=te smecher la celelalte feti si voila!

| ReusxD a răspuns:

Zii-o lui profa ta, pai ce stai cu mainile in san sa te calce o fata in picioara.Bafta

| Cosmyno7 a răspuns:

Respecta-ma si te voi respecta si eu
FUNDA te rog big grin

| MariusikJokerman a răspuns:

Este sefa clasei... si? Daca este ce? Ce iti poate face..trateaz-o ca pe un ****. N-o baga in seama, nu vorbi cu ea..Si ma rog..de ce te uraste laughing?

| Vraciul13 a răspuns:

Eu as spune cand vezi ca te jigneste sa o rogi sa-ti spuna cu ce ai gresit, de ce e suparata pe tine, dar calm, cu tipete nervi sau violenta nu faci decat sa o superi mai tare. Daca nu merge discuta cu parintii sau invatatoarea ta, iar daca nici asa nu merge incearca sa n-o mai bagi inseama!
Sper ca te-am ajutat!

| Danny_Purici_1999 a răspuns:

Poarta-te cu ea cum se poarta si tuhappy funda pls

| Vraciul13 a răspuns:

Llllllllllllllllol

| RoscaVera a răspuns:

Nui mai zi niciodata neatahappy

| alessia5158 a răspuns:

Nu trebuie sa-i mai spui nimic ---ignora persoana si nu ii mai acorda niciun fel de atentie.O va durea mai mult!

| MariusikJokerman a răspuns:

Ma...daca trebuie sa-i spui ceva, si te intereseaza parerea ei despre tine..inseamna ca ai sentimente pentru ea laughing spune clar. ma Imi place de o fata si ea ma uraste laughing ce ar tb sa fac laughing

| Paraschivstefan10 explică:

Ba nu stiu ce sa zic

| Paraschivstefan10 explică (pentru MariusikJokerman):

Pentru ca cam mereu ma joc cu baieti adica vb despre pc despre san andreas si o dernajez

| MariusikJokerman a răspuns (pentru Paraschivstefan10):

Problema ei ca o deranjezi. Sa traiasca cu asta. N-o baga in seama. Funda daca te-am ajutat. happy daca Nu laughing Nimica happy

| Paraschivstefan10 explică (pentru g30rg3121121212):

Ms mult da-mi add paraschivstefan10winking mersi pentru sfat ..........ASTA ERA SO FAC SA RADA
o data acum 3 saptamani am zis sa zica ulap repede cu inco fata si a inceput sa rada si in ziua aia ma aprecia