| larya234 a întrebat:

As avea o intreabare putin mai ciudata. Ce as putea folosi in loc de pensula? Cu ce as putea sa o inlocuiesc? Ca trebuie neaparat sa pictez cu ceva si nu am pensula si am fost la toate magazinele de la mine si nu avea nici unul pensule. Ce sa fac? Help mee...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o ata groasa (cam ca ata de balot daca stii ce e)de juma de cm grosimea si rasuceste pana se despart firele si inca ceva pana raman multe, multe fire mici. leagale de un bestisor si incearca.se poate sa-ti iasa se poate sa nu.eu am desenat si cu betigasele de urechi si (mai greu)cu niste buretei mici.cu degetele poti sau cu fitilul unei lumanari sau inmoi un cui in acele galetele cu vopsea si il tii la 1 cm de foaie si lasi sa curga dar nu prea e buna treaba asta.

9 răspunsuri:
| Katakimiku a răspuns:

Ai papuusi? Si mie mi s-a intamplat odata si am folosit parul unei papusi laughing

| αnny a răspuns:

Poti folosi pentru fundal o bucata de vata si pentru celelalte chestii o lumanare (poti picta cu varful acela alb de la lumanare).
Bafta!

| nicolici a răspuns:

Cu degetulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fulg

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Daca trebuie sa te pierzi in detalii, sacrifica o pensula de la un tus.
daca te tine talentul, incearca pictura in cutit (e un mod mai "aspru" de a picta si daca te gandesti sa redi linii fine sau esti adepta fotorealismului, atunci nu te vi intelege cu un astfel de instrument.)
daca ai precizie, poti incerca cu buricele degetelor.

| larya234 explică (pentru Katakimiku):

Nu, nu am papusi laughing

| larya234 explică (pentru asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm):

Ms dar nu-s buna la desen si nici nu am experienta laughing

| QiCKaaTc a răspuns:

Un burete/