| anonim_4396 a întrebat:

As dori daca stiti ceva statusuri foarte frumoase! Despre fericire,iubire, prietenie...ex(despre oamenii care barfesc)..As dori ca o persoana sa nu posteze doar un singur status P.S (MAI MULTE) SI LA SFARSIT CARE IMI PLACE CEL MAI MULT DAU FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Pentru a fi fericit trebuie ceva sa faci, pe cineva sa iubesti si in ceva sa crezi

Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.

Fericirea exista. atunci cand incetezi sa-ti mai complici viata.

Cand simți că te doboară. E bine să știi că e cineva care face durerea să nu mai doară. Care te face să zâmbești. Un prieten scos din file de povești

Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau s-o uit. Si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta

Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată

Prietenia este ca un diamant. Se intalneste rar, valoreaza mult si se falsifica foarte des

Fii falsă. Trişează des. Să fii sigură că vei câştiga un joc pervers. Lumea joacă doar pe interes

Fiindca cea mai irosita zi din viata. Este aceea in care nu ai zambit!

Si e mare lăcomia şi invidia de azi. Nu simţi o mână pe umăr doar dacă te ajută să cazi!

Barfa inseamna sa auzi ceva ce-ti place despre cineva care nu-ti place

"Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate. Voltaire"

Sunt un suflet care traieste nemiscarea, se hraneste cu pace si respira linistea, cantand zborul si murmurand mistere.

Ca te-am gasit sant fericita caci te-am dorit cu inima topita de dorul tau m-am stins mereu acum sant fericita.ca te-am gasit.pe jumatate astept si cealalta jumatate.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa statusurile, traieste in realitate (na ca am facut si eu un status)

| AlbNegru09 a răspuns (pentru suntserios):

laughing

| alexutza02matza a răspuns:

Prietenii sunt ca lumanarile: ne lumineaza calea!
Iubirea este precum o cana de cacao fierbinte iarna!
Iubirea ne ia pe neasteptate si ne ofera daruri mai mult sau mai putin ciudate! Funda?

| Callie a răspuns:

Ai putea sa-ti faci un cont de tumblr, acolo gasesti mai multe... sau mai poti gasi aici...http://www.citatecelebre.net/citate-despre-viata/page/2 :)

| deliqventa13 a răspuns:

Un prieten adevarat este acela pe care il poti suna chiar si la 4 dimineata