| Stef_Faimosu_1995 a întrebat:

As dori sa imi spuneti cum se face o capra de anul nou. Mai exact sa imi dati niste site-uri cu poze sau video. Si din ce lemn se face ca sa clampane?

2 răspunsuri:
| Grigore_Bögdan_Valentin_2001 a răspuns:

Botul care este format din 2 parti de lemn legate printr-o balama iar prin partea de jos este o gaura in spatele balamalei prin care se trece o sfoara si este prinsa in cuie de limba. si la corp cred ca te descurci

| Stef_Faimosu_1995 explică (pentru Grigore_Bögdan_Valentin_2001):

Imi poti da o poza detaliata?