| AndreeaNustiu a întrebat:

Buna lumeee,am si eu o problema, la scoala baietii mereu sa iau de mine si nu prea am replici la mine cum s-ar zice sa le dau inapoi, ma puteti ajuta cu niste replici cu care sa ma lase in pace pe moment si sa isi vada de treaba lor. Cele mai bune replici primesc funda. Fara jigniri.

13 răspunsuri:
| guesswhocodrutza a răspuns:

Doar nu ii baga in seama... tine capul sus si mergi inainte. Nu te uita la ei si prefa-te ca nu i-ai auzit. Sper ca te-am ajutat. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Camelisa a răspuns:

Se spune ca indiferenta doare cel mai tare! Deci sti ce ai de facut, succes!

| alya26 a răspuns:

1. Te vad ca un frate. – Îmi amintesti de țărănoii aia americani care cântă la banjo.

2. Exista o mica diferență de vârstă intre noi. - Ești din Jurasic sau din Cretacic? Ce gust aveau dinozaurii?

3. Nu ma atragi in "sensul" acela. - Ești un tocilar urat și n-am ce sa-ți fac.

4. Viata mea este prea complicata acum. - Nu vreau sa ramai la mine noaptea, ca sa nu auzi convorbirile telefonice cu ceilalți bărbați cu care ma vad.

5. Am un prieten. - Adică motanul meu și sticla de Cola la 2, 5l.

6. Nu ies cu colegii de servici. – Nu as ieși cu tine nici daca am fi vecini de galaxie… barem de cladire.

7. Nu e din cauza ta, ci a mea. – Este din cauza ta.

8. Ma concentrez aspra carierei mele. – Chiar si ceva plictisitor si nesatisfăcător cum ar fi serviciul meu este mai bun decât o întâlnire cu tine.

9. Sunt celibatara. - Adică nu ies cu bărbați ca tine.

10. Hai sa fim prieteni. – Vreau sa stai pe aproape sa-ti pot povesti în detaliu totul despre bărbații cu care ma intalnesc si cu care fac sex. Perspectiva masculina prinde bine.
** Heii eu as zice mai degraba sa ii lasii in pace si sa nu le dai nici o replica, doar nu te uita la eii nu ii baga in seama! big grin
-Sper ca te-am ajutat! happy

| annapopa a răspuns:

Salut.
Eu deasemene sunt de parere ca trebuie sa nu-i bagi in seama, ei vor vedea ca esti indiferenta si no sa se mai ia de tine.
Buna dispozitie tie si nu-ti pierde timpul cu asemenea persoane.

| Andrei_Graur_1995 a răspuns:

Nu spui prostii mereu, ci doar cand deschizi gura.
Ai terminat de vorbit sau mai trebuie sa dorm?

Mi-ar fi placut sa fii la TV ca sa te inchid.

Cand vorbesti cu mine sa taci din gura!
Daca te fac prost ar fi o insulta adresata oamenilor prosti.

Mai iubesti natura, chiar dupa ce ti-a facut?

Hai spune-ne tot ce stii. O sa iti ia doar 10 secunde.

Cred ca ai un creier ca si nou, avand in vedere ca nu l-ai folosit niciodata...

Stiu ca nu esti prostul nimanui... dar cineva o sa te adopte odata si odata.

Ieri, te-am admirat toata ziua, la zoo.
Cred ca replicile astea o sa te ajute in cazul in care nu merge cu ingnoratul.

| AndreeaNustiu explică (pentru annapopa):

Poi asa faceam si pana acum nu ii bagam in seama dar tot asa de prostii is si nu imi dau pace.

| LovelySmile98 a răspuns:

Nu cred ca sunt cele mai bune dar doar pe astea le stiu si le-am gasit.http://www.e-dragoste.ro/texte-de-dragoste/Diverse/articol466.html

| Ovidiu34149 a răspuns:

Eu le dau pumni happy

| LucYusAnOnYmuos a răspuns (pentru alya26):

Frate esti tare...

| AndreeaNustiu explică (pentru Ovidiu34149):

EEEEE,as vrea sa pot face si eu asta.

| annapopa a răspuns (pentru AndreeaNustiu):

Scumpo imi pre rau pentru tine, sincer. Incearca sa fii mai increzuta in tine, stiu ca o sa-ti fie greu la inceput dupa chiar o sa-ti placa.Foloseste replicile care ti-au fost propuse, dar zile si ceea ce iti vine in minte pe moment fara sa-ti fie rusine pentru ca in cele din urma ei sunt prostii.
Succes si cit mai multa incredere in tine.

| LucYusAnOnYmuos a răspuns (pentru alya26):

Bah,trebuie sa vezi inti cu cine ai de a face, sa te bagi pe sub pielea celui mai popular din clasa....tre sa gasesct uh o solutie, daca te-ai gagat pe sub pielea unuia din ei si sa te imprietenesti cu el si ceilalti sa sa se comporte altfel cu tn.Asta se formeaza in timp. Sau daca nu esti de acord cu asta poti incerca altfel,cand vin baieti la tine si te iau la misto nu iti trebuie replici frate, trebuie sa rizi cu ei chiar daca nu vrei, motivu? cand ei vin si fac misto de tine tu te superi si ei se amuza pe seama ta. Parerea mea este sa incerci sa te imprietenesti cu ei sa le faci jocu, si o sa vezi ca dupa aia o so lase din ce in ce mai moale. Daca i eviti laughing hienele mai rau ataca pentru ca ei stiu ca te oftici si nu vrei sa i mai bagi in seama si asta nu face dect sa te bage mai ru in groapa cu leii, e o vorba pe care o spune batrini si e bine de tinut minte si de inteles. Fate frate cu dracu pina treci podu. tine minte