| anonim_4396 a întrebat:

Bună Numele meu este Iuliahappy. Am 13 ani.Cum pot sa slabesc intr-o luna? Ce metode sau exercitii as putea face pentru a da jos cateva kilograme? Va rog! Ajutati-ma! Am 60 de kg si vreau sa slabesc mult mai mult! Astept raspunsurile voastrehappy

Răspuns Câştigător
| DmXTeCkTrYs a răspuns:

Sa nu mananici dupa ora 18:00 sau sa faci exercitii de exemplu: abdomene, genoflexiuni etc. funda?

5 răspunsuri:
| Teufel a răspuns:

Îţi recomand doar sport şi o alimentaţie echilibrată. Nu te înfometa şi nu lua medicamente de slăbit, fie ele şi "naturale". La vârsta ta nu are rost să te joci cu corpul tău în creştere. Altfel vei regreta mai târziu

| Tyysonn a răspuns:

Buna, Cea mai sanatoasa mtoda de slabire este sportul, avand in vedere ca este iarna si nu poti alerga iti recomand sa faci plimbari pe afara cat mai lungi, un exercitiu de slabit foarte bun este urcatul scarilor, dar oricat de mult te-ar ajuta sportul acesta nu inseamna nimic fara o dieta echilibrata, deci incearca sa nu mananci prea multe prajeli grasimi si in special sa nu mananci seara tarziu.

| TerosistJocker a răspuns:

Pai sunt 2-3 posibilitati 1.trage parfuri pe nas si te faci foare supla si foare repede 2. tine-o diete stricta dar asta ar pute dura ceva timp dar macar e sanatos si 3.nu mai manca dupa oara 7 seara si la sfarsit de saptamana fa putin sort as am reusit si eu si am 53 kg si 15 ani si avem 60 si cv si inca mi slabesc sper sa te ajutebig grin

| Iuliana1498 a răspuns:

Vă multumesc mult pentru sfaturi:*

| Iuliana1498 a răspuns (pentru TerosistJocker):

Multumesc:*