| BuBuMtti a întrebat:

Pana la ce ora ar trebui sa stea pe afara seara o fata de 13 ani?(avand in vedere ca locuiesc la sat)

Răspuns Câştigător
| MihaelaMika a răspuns:

Sal! Ai aceeasi problema ca a mea! Faza e ca ai mei au spus ca stau afara pana e lumina afara si dupa aia merg inauntru! Faza e ca strada pe care stau eu e bine luminata siara asa ca nu prea e problema dar unde eu vroiam sa stau era la capatul strazii cam la 300 de metri de casa drumul e luminat pana acolo dar acolo sunt fete dar si baieti si nu prea suna binewinking! Asa ca stai prin fata casei cu fetele daca vrei sa mai stai searawinking! Daca nu e bine ca pe la zece -zece si un sfert sa fi acasawinking! E pentru binele tau, deoarece se intampla tot felul de chestii neplacute seara si esti mica la fel ca mine! Bafta si tine cont de spusele mele! Bafta!

41 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

20:00 cred...

| hummer24 a răspuns:

Depinde, in general pana la 22:00, noi cand eram copii asa ca tine stateam si pana la 2 noaptea da nu eram normali happy

| Cåpåċεl a răspuns:

Pana la 11.

| anddclaus a răspuns:

Poi acum depinde daca sti ca la tine in sat se petrec multe "rele" sa spun asa nu ar trebui sa stai pana tarziu dar daca te lasa parinti si ai cu cina sa stai, ( ma refer 10-15 copii ) poti sta si pana la 23:00 - 00:00 noaptea
Distreaza-te
pa-pa kiss

| Ioana666lore a răspuns:

Pai,depinde cat te lasa parinti dar daca te lasa sa stai ct vrei sati pna dimineata daca vrei nu cont dar asta depinde de parintistraight face

| Aditzu a răspuns:

Eu zic ca 20:30 ar fi ok tongue

| alexandru25 a răspuns:

10:30 -11 dar daca parinti poti sta si mai mult

| SoranaTQ a răspuns:

Depinde ce sat... Depinde cu ce fel de oameni umblii...etc. Daca de exemplu e un sat mai prost famat ar fi bine sa fii acasa inainte sa se intunece, daca este un sat sigur cu vile sau aproape de oras atunci ai putea sa te intorci si la 9, 10winking Acum depinde si cu cine stai, daca ai prieteni golani sau rromi atunci cel tarziu la 7, 8 sa fii acasa, si daca ai prieteni normali, prietenosi etc. din nou, poti sta pana pe la 9, 10winking

| alexandra2k9 a răspuns:

Pai o fata de 13 ani... dintr-un sat ...hmm pai daca sta in preajma casei pana pe la 22:00->22:30. daca e mai indepartat de casa pana la 21:30->22:00

| ILoveYouMore a răspuns:

Ora 10 maxim dupa parerea mea pentru ca si eu sunt tot de 13 ani si stau tot la sat si crede-ma e mai bine asa pentru a avea timp de invatat

| Andrei97_2367 a răspuns:

Ora 22:00 ca sa fiu darniclaughing

| thealchemist a răspuns:

Daca ai fi fata mea eu te-as lasa toata noaptea, numai ca ar trebui sa porti centura de castitate.

| iulikka a răspuns:

9-10

| MosCraciun a răspuns:

1 noaptea, da ce ai fata de 13 ani? sa-ti traieascalaughing sau vrei sa-i dovedesti lu maicata ca ai voie sa stai mult?

| Sanke a răspuns:

Nu este o ora stabilita...ar trebui sa discuti asta cu parintii tai. De exemplu unii parinti isi lasa copiii sa stea pana la 1-2 noaptea in timp ce altii nu Ii lasa nici macar sa iasa seara... eu am 16 ani si stau in Bucuresti. Pe mine ma lasa pana la 22, maxim 22.30. Unii dintre prietenii mei stau pana dimineata, in timp ce altii intra devreme in casa. Si chestia cu satul nu prea conteaza.

| Dιєиυтzα a răspuns:

Păi, până când crezi tu. big grin [dar nici chiar pana la 1 laughing ], poți sta până la 10, 9. Dar să nu fii departe de casăă.

Fundă please?!

| DieForDeathCore a răspuns:

Pai conteaza si ce zic parintii tai. Eu la varsta ta stateam vara pana la vreo 9 jumatate seara. Sper sati fi fost de ajutor big grin

| UnSimpluGand a răspuns:

Daca te ingrijorezi ca poti pati ceva ar fi ok pana la 8:30 dar daca nu am oameni rai prin sat poati sta si pana la 10:d

Funda?batting eyelashes

| patriciabianca39 a răspuns:

Pai avand in vedere ca ai 13 ani pana pe la 10, 10:30 maxim.Pararea mea.Eu sunt mai mica ca si tine si am voie sa stau pe afara pana la 10.

| Lora a răspuns:

Pana la 20:00 (8 seara)

| SamSon a răspuns:

Avand in vedere ca locuiesti la sat ar fi ok sa stai cat te simti tu bine, 22:00, 23:00 ar fi ok happy

| Adda_4356 a răspuns:

10 jumate maxim 11 smug

| FlorinDiablo a răspuns:

Depinde de parinti cata libertate iti dau ei eu cred ca e normal ca o fata de 13 ani sa stea pana la ora 22 Acum sunt tot felul de parinti mai incuiati la mine sau nu.

| selenasel a răspuns:

Pana la 10

| Alecso_8041 a răspuns:

22:00

| luckangswat a răspuns:

Si eu am 13 ani cam pe la 00:00 23:00- restul la pc tv ce vrei/vrea

| nich a răspuns:

Nu mai tirziu de 10 (insa se permit exceptzii nu prea dese)

| PiPyrig a răspuns:

BUNA! Eu stau tot la sat si ma joc cu prietenii pana pe la ora 23, 23 si jumate

| MsGeorgy17 a răspuns:

Pai in conceptia mea cred ca o fata de 13 ani ar trebui sa stea pana la ora 23:30 maxim afara!