| BuBuMtti a întrebat:

Pana la ce ora ar trebui sa stea pe afara seara o fata de 13 ani?(avand in vedere ca locuiesc la sat)

Răspuns Câştigător
| MihaelaMika a răspuns:

Sal! Ai aceeasi problema ca a mea! Faza e ca ai mei au spus ca stau afara pana e lumina afara si dupa aia merg inauntru! Faza e ca strada pe care stau eu e bine luminata siara asa ca nu prea e problema dar unde eu vroiam sa stau era la capatul strazii cam la 300 de metri de casa drumul e luminat pana acolo dar acolo sunt fete dar si baieti si nu prea suna binewinking! Asa ca stai prin fata casei cu fetele daca vrei sa mai stai searawinking! Daca nu e bine ca pe la zece -zece si un sfert sa fi acasawinking! E pentru binele tau, deoarece se intampla tot felul de chestii neplacute seara si esti mica la fel ca mine! Bafta si tine cont de spusele mele! Bafta!

41 răspunsuri:
| Ioana666lore a răspuns:

Pai,depinde cat te lasa parinti dar daca te lasa sa stai ct vrei sati pna dimineata daca vrei nu cont dar asta depinde de parintistraight face

| antoniaaaa a răspuns:

Eu am 16 ani si stau tot la sat pana acum vreo saptamana tatal meu ma lasa afara pana la 9 jumcrying( dar mai nou am voie pana la 11:X:X eu am prieteni mai mari care nu sunt foarte bine famati. tu toti sta la fel banuiesc. ma rog asta depinde de parintii tai:*

| biancaa_3285 a răspuns:

Eu la oras stau pana pe la 3-4 noaptea dar la tara cand ma duc la bunicii cam pe la 12-1 noaptea trebuie sa le zici parintilor tai ca nu mai esti un copil si trebuie sa iti dea putina libertate si trebuie sa aiba incredere in tine
oricum pana la urma urmei cand o sa ai 18 ani nu o sa mai stai cu prietenii tai pana cand apune soarele?

| MsGeorgy17 a răspuns:

Pai in conceptia mea cred ca o fata de 13 ani ar trebui sa stea pana la ora 23:30 maxim afara!

| alexandru25 a răspuns:

10:30 -11 dar daca parinti poti sta si mai mult

| nich a răspuns:

Nu mai tirziu de 10 (insa se permit exceptzii nu prea dese)

| Alecso_8041 a răspuns:

22:00

| Andrei97_2367 a răspuns:

Ora 22:00 ca sa fiu darniclaughing

| luckangswat a răspuns:

Si eu am 13 ani cam pe la 00:00 23:00- restul la pc tv ce vrei/vrea

| alexandra2k9 a răspuns:

Pai o fata de 13 ani... dintr-un sat ...hmm pai daca sta in preajma casei pana pe la 22:00->22:30. daca e mai indepartat de casa pana la 21:30->22:00

| Tomolea_Raluca_1998 a răspuns:

Eu consider ca pana la 22 ii suficient