| mitsufball a întrebat:

am si eu o curiozitate, de ce adorm foarte greu? De exemplu fratii mei adorm rapid eu adorm foarte greu ma foiesc si nu adorm... Este o simpla curiozitate sper sa nu o considerati o intrebare prea prosteasca... Multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
| Ammy93 a răspuns:

Pai sa-r putea sa fie mai multe cauze.
De exemplu cola, sau daca mananci inainte de culcare, energizante.

| blackswan8 a răspuns:

Tu poate te gandesti la diverse lucruri si de aceea adormi mai greu.iti recomand calmogen.il gasesti fie la farmacie fie la plafar.e un sedativ usor din plante care te ajuta sa dormi usor si sa te odihnesti.e recomandat si copiilor hiper-activi deci e ok.

| 니코 a răspuns:

Ai multa energie
daca nu faci ceva in timpul zilei cv sport sau sa ceva te oboseasca atunci nu prea adormi asa repede

| aleesiaa a răspuns:

Pai legenda spune ca atunci cand nu poti sa dormi probabil esti treaz in visul altcuiva...Glumesc.Probabil poate ca esti agitat sau ai luat cofeina... exista o gramada de explicatii.

| antonio30 a răspuns:

Ai tu gânduri... Iti sugerez sa te uiti la televizor, sa iti faci un ceai de tei sau sa iti faci o baie! Bafta!
Funda?

| Filipjack a răspuns:

Depinde...daca fratii tai sunt mai mici, normal ca adorm mai usor. Si eu am problema asta, insa nu e grav. Un pahar de lapte cald inainte de culcare sau un masaj te ajuta sa dormi mai usor. Sau ai putea citi ceva inainte de culcare.

| mitsufball explică (pentru Filipjack):

Faza cu cititi o stiam si eu daca ma apuc sa citesc citesc numai titlul si adorm, dar nu fratii mei sunt mai mari, eu sunt cel mai mic (15ani)... Dar totusi adorm foarte greu stau uneori 2-3 ore sa adorm mi se pare exagerat...

| Filipjack a răspuns (pentru mitsufball):

Intr-adevar...2-3 ore e chiar exagerat...eu am 12 ani si imi ia vreo 30 min (cred). Laptele cald ajuta.

| Filipjack a răspuns (pentru mitsufball):

Tocmai ti-ai dat singur raspunsul: daca adormi numai citind un pic, atunci asta e raspunsul.