| Trnadafirroz a întrebat:

Cine stie ceva statusuri despre medicina? fundita!

6 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

"Ma asteapta un halat alb "laughing-inventatwinking

| FMSAlin a răspuns:

"Vreau o operatie pe inima, pentru ca te iubesc" -My ideea laughing)

| larya234 a răspuns:

Citate sau statusuri? Care dintre ele? Sunt total diferitewinking

| Trnadafirroz explică (pentru larya234):

Statusuri daca poti sa-mi dai

| iubitic a răspuns:

Diagnostic, prognosticul unui medic despre boala in functie de pulsul si buzunarul pacientului.

| EuSiAtat16 a răspuns:

1.Daca porti o uniforma alba, curata, asteapta-te ca cineva sa vomite pe ea.
2.Cand cei de la management zambesc la tine, ar trebui sa-ti fie foarte, foarte frica.
3.Medic,cineva spre care ne indreptam sperantele cand suntem bolnavi si cainii cand suntem sanatosi.
4.Un pacient care cantareste 100 kg are nevoie de ingrijiri speciale si trebuie mutat de pe o parte pe alta, in timp ce un pacient de 50 kg are nevoie de un bandaj la deget si culmea este ca a ta colega de tura are probleme cu spatele, ghici cine va duce tot greul?
5.Intotdeauna iti vei aduce aminte ca mai a nevoie de ceva, dupa ce te-ai imbracat, ti-ai pus manusile si masca de protectie, pentru a intra in camera de izolare.
6.Doctorii transpira, incercand sa reduca din optimismul nebunilor.
7. Orice urgenta are 3 faze: panica, teama si remuscare.
8.Atata timp cat prostia e ca o epidemie, ai job-ul asigurat.
9.Cateodatadoctorul descopera si ceea ce nu cauta.
10.Cu cat faci o treaba mai buna, cu atat mai mult trebuie sa te astepti sa-ti fie incredintata mai multa munca.
sper ca te-am ajutat :* fundita? :*