| gab04000 a întrebat:

Eu nu ma ot decide ce sa devin cand voi fi mare dar as vrea sa ma fac avocat la birou dar si mama mea zice ca mi se potriveste politista ca am tote carecterele si nu ma pot decide eu as opta spre avocat dar si politista nu stiu va rog ajutati-ma sunt deprimata va rog cine imi da cel mai dun raspuns primeste

7 răspunsuri:
| Someonelikeyou a răspuns:

Buna! Sa stii ca nu parintii tai decid in locul tau. Daca tu vrei sa te faci avocat, avocat fa-te!happy Nu-ti lasa parintii sa decida in locul tau, pentru ca TU vei pierde.happy Ei, orice ar fi, te vor sustine in tot ce ai vrea tu sa faci.happy Pentru ca asa fac parintii.happy Gandeste-te de 2 ori inainte sa iei o decizie!

| YumiSukinanda a răspuns:

Fara suparare, dar daca esti fata din poza, fate politista.

| Ofiintă a răspuns:

Buna

Nu stiu catzi ani ai tu dar daca inca nu esti la liceu mai ai timp suficient sa te gandesti ce ai vrea sa fi.
Ma mira faptul ca esti mai realista, eu de la 10 pana la 12 ani am vrut sa fiu actrita laughing, sincer nu are rost sa te gandesti de pe acum pentru ca te vei mai razgandi de o mie si una de ori pana va trebui sa dai decizia finala adica la facultate chiar si atunci te poti razgandi, cunosc oameni care s-au razgandit in ultimul an de facultate, ei, se mai intampla, pana atunci invata cat mai bine.
p.s:cel mai important este sa mergi pe cea ce iti place si sa nu te lasi influentat de nimeni.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu au importanta parerile noastre si, in ultima instanta, nici chiar ale parintilor, tu singura poti decide ce vrei sa fii, in functie de dorintele si calitatile tale. Nici avocatul nu sta numai la birou, de multe ori sta mai mult prin instante. Si gandeste-te ca tu vei trai cu profesia ta, nu parintii si nici noi. Succes si numai bine!

| Rianana a răspuns:

Hey! Salutkiss.Eu zic sa iti urmezi visul caci viitorul tau ti-l faci dupa regulile talewinking, deci parinti iti dau numai niste sugestii dar tu alegihappydaca tie iti place avocata atunci fa-te avocata tu sa fi fericita si sa te simti bine. oricum parinti te vor sustine thumbs up
te pup pawave

| gab04000 explică:

Nu parni mei aleg eu dar sa stii ca eu as opta pentru avocat si politista nu prea dar si pe asta as opta vreau doar un raspuns ce credeti ca mi-sa potrivi

| gab04000 explică (pentru YumiSukinanda):

Da eu sunt fata din poza valabil pentru toti