| zuzu199zuzu a întrebat:

Buna TPU ma joc un joc apasa butonul si ma blochez la niveul 5 ca ma intreaba o chestie :deci sunt cinci omuleti si fiecare are ceva in mana unu are un bici celalat un carlig altul o luma si celalat o stea din aia de politist si le potrivesc palaria bine da nu se intampla nimic asta e site-ul: http://jocuridelogica.com/gandire/apasa-butonul/ la primul nivel tri sa dai luna in jos la al doilea sa pui cercu ala si triunghi un masina de tocat si la al treilea sa dai betele unu de pe alta va descurcati voi va rog frumos orce raspuns e bine venit

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

La cel cu dinamita trebuie să-i lași pălăria pe care o are deja, la cel cu steluța trebuie să-i pui masca de ninja, la cel cu lupa trebuie pălăria de detectiv și la cel cu cârlig în loc de mână trebuie să-i pui pălăria de pirat.

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Trebuie să te uiți la obiectele pe care le țin în mâini și să potrivești pălăriile în funcție de ele.

| zuzu199zuzu explică (pentru 0rlando):

Pai da le-am potrivit corect da nu merge