| capsunik16 a întrebat:

Mama mi-a pus parola la pc si vreau sa o aflu. Cum pot face?

16 răspunsuri:
| nonny50 a răspuns:

Cuminteste`te si o sa ti`o spuna. laughing

| AndreeaIM a răspuns:

Nu stiu cum sa aflii o data eram la o fata care patise acelasi lucru si la un moment dat cand tot incerca i-a aparut o solutia ca sa o puna dar ea tot nu a ghicit sad un baiat mi-a zis o data ca unii omanei au o aparatura care o pun in fata calc si ii apare parola pe acel aparat altfel nu cred ca poti face doar daca ti-o da ea happy funda?

| ßЦßЦ a răspuns:

Roag-o frumos. laughing

| Archangells a răspuns:

Era pe youtube un clip cum sa treci de parola, sau cum sa o afli. era un program ce il puneai pe un cd si cand deschideai calcu, iti boota de pe el si aflai parola. cauta pe youtube totusi.

| Frontal a răspuns:

Nu ai cum. Doar daca iti ceri iertare straight face

neluL
| neluL a răspuns:

Motivul pentru care ti-a pus parola la computer care este? big grin
Sa nu zici ca-s rau!
Reseteaza parola de Administrator in Windows, fara a cunoaste vechea parola. Incearca! Intra in meniul Start --> Run, tasteaza CMD si apasa Enter. Apoi scrie comanda "net user USERNAME password", unde username este userul a carui parola doresti sa o schimbi, in cazul tau administrator si password este parola dorita. O sa ti se ceara sa introduci parola de 2 ori. Daca doresti sa o stergi (lasa userul neparolat) da click pe Enter cand iti va spune sa introduci parola.
Daca computerul e inchis si nu poti intra pe el decat cu parola porneste-l, apasa F8 si alege Safemode with Command Prompt Only. Acesta va boota in modul DOS unde poti reseta parola folosind comanda de mai sus. Succes!

| Gabriel25 a răspuns:

Pai...thinking ai putea sa o spionezi si sa alfi ce face! Sau ai putea sa ii spui ca vei fi cuminte si ca o vei asculta!
laughingnu stiu ce sa zic in cazul tau dar mno...vezi tu ce faci.

| MihaiSava a răspuns:

Deci uite cum faci dai la control panel dai pe user accounts si iti faci daca stii pic de engleza i usor bafta!

| Dantewashere a răspuns:

N-ai cum, pune tastatura spion, dar nu stiu daca merge cand introduci parola la contul de windows

| nuamPleaca a răspuns:

Intra in safe mode si schimb-o, daca nu incearca sa o schimbi din BIOS. salut

| capsunik16 explică (pentru neluL):

Nu este niciun "run"

neluL
| neluL a răspuns (pentru capsunik16):

Adica asta inseamna RUN -> fereastra asta unde scrii si cauti programe sau ce te intereseaza http://i.imgur.com/cF4fg.jpg

| nonny50 a răspuns (pentru neluL):

Cred ca parola e in momentul cand deschide pc-ul, deci nu ii apare bara de start. Nu e nici`o posibilitate sa treaca de ea.

neluL
| neluL a răspuns (pentru nonny50):

Eu cred ca i-am spus si varianta asta mai sus ->>> Daca computerul e inchis si nu poti intra pe el decat cu parola porneste-l, apasa F8 si alege Safemode with Command Prompt Only. Acesta va boota in modul DOS unde poti reseta parola folosind comanda de mai sus.

In SAFE MODE intrii exact cand apare prima imagine pe monitor si face exact ce am spus in prima postare.

| nonny50 a răspuns (pentru neluL):

Greseala mea. Dar cred ca daca are 14 ani, cu siguranta va face altceva decat ce ai explicat tu, foarte clar, de altfel.

neluL
| neluL a răspuns (pentru nonny50):

Si mai simplu ->>> SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos vei gasi un mic ghid prin care vei afla cum poti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restarteaza calculatorul
2. Apasa butonul F8 pana cand iti apare Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.sau Safemode with Command Prompt Only (cazul tau)
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusesti sa rezolvi problema in "Safe mode" poti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteapta ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui. Succes!