| lucy96rcl a întrebat:

Buna TPU vreau si eu niste status pentru fostul prieten care acum sufera dupa despartirea noastra... ceva de genu:"Nu uita tu ai vrut sa se intample asa, eu am incercat sa fac ceva sa fie bine pentru noi, dar nu s-a putut".va multumesc

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Peroana de care e vb aici relizeaza imediat ca e pentru el sau ea ....pt ca stie c a ranit un suflet....asa stiu euwinking

7 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Wtf? Sunteti cu capul, de unde va sti el ca e pentru el statusul. Fim seriosi, *** that, move on.

| Axys a răspuns:

Un pix. Un jurnal. Si mii de ganduri. Amintiri ramase. Scrise in acele randuri

Un gand: Când cel mai bun prieten te părăseşte, nu plânge! Închide-ţi lacrimile în cel mai ascuns colţ al inimii, numit "uitare"...

Numar zilele pana cand o sa ne-ntalnim. Ma omoara gandul ca vreau sa te vad si nu pot

N-ai să te schimbi... degeaba timpul trece... ai fost si ai ramas un suflet rece

Am inteles ca totul s-a terminat, dar intelege si tu ca e greu de uitat

De multe ori un cuvant provoaca mai multa durere decat o palma

Fara tine ma sting. Ma hranesc doar cu nopti din trecut. Stelele plang in urma ta. Cum as putea sa uit. Cerul e trist. toate vorbesc numai de noi. iar mie. mi-e dor de ochii tai

A fost un început frumos, urmat de un şfârşit urât, dar... orice sfârşit îşi are un nou început!

As vrea să uit tot ce a fost, insă inima nu mă lasă

Nu vreau sa mi se mai spuna ca viata merge inainte... M-am saturat sa ma exprim numai in cuvinte

E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie

Inima mea plange si nu vreau sa vada. Nu vreau sa vada pentru ca nu intelege. Cum a trecut timpul si mie tot nu-mi trece

Și mi-am închis toate sentimentele într-un anotimp care a trecut

S-au adunat prea multe... care nu-mi dau voie noaptea sa dorm

! mai multe aici gasesti

| Axys a răspuns (pentru Axys):

Http://www.statusbun.com/? cat=10&page=3

| Nico9 a răspuns:

ღஜ♥ Voi invatsa sa traiesc fara tine ♥ Si o sa ma gandesc de acum mai mult la mine ♥ Tu apartsii acum de timpul trecut ♥ Vreau sa te uit. ♥ ™ ღஜ

♥" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o

♥Shhi nu mai regret nimic din ceea ce odata demult m-a facut sa zambesc! Shhi chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc! ♥♥

♥Hai alege. pe care o vrei? Fata care te iube$hte sau tharfa de doi lei?

♥Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

♥Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

N'ai sa ma vezi ca plang, N'ai sa ma vezi ca ma ascund, Sunt pur si simplu ceea ce sunt... Pornesc la drum razand si obsedata de un gand:Vesnic luptand!

• Greustraight face, Si stii ca am dreptate.Am tinut capul sus si am mers mai departehappyNu ma intereseaza ce crezi despre mine, Inainte sa spui ceva... Uita`te La Tinewinking!•

fundita? puppy dog eyes

| Seby90 a răspuns (pentru Axys):

Si atunci de ce dracului o pui sa o vada toata lumea, vorbeste cu el. Bateti joc de el daca te-a facut sa suferi, ochi pentru ochi. Sau, cel mai frumos, walk the *** away, care e rostul dramei? Nu aveti parte de atentie, nu va inteleg.

| lucy96rcl explică (pentru Seby90):

Deci va rog sa nu va bagati... daca vreti sa ma ajutati bine daca nu iar bine

| Florrentina14 a răspuns:

Vorbesc cu el, dar te am în gând pe tine. Îl ating pe el, dar te simt pe tine. Îl sărut pe el - gândindu-mă că te sărut pe tine. M-am cuplat cu el ca să te uit pe tine. Cu toate astea... Nu-l iubesc pe el, te iubesc pe tine!

Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor. Am incercat dar nu te pot uita asa usor. Mor incet, simt cum totul ma doboara. Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara!

Si noaptea ma adormeai cu povesti... mi-e atat de dor de tine... UNDE ESTI?

Tu de vei iubi pe alta… Eu nu pot sa te opresc! Dar te rog sa-ti fie mila de cuvantul TE IUBESC!

Credeam ca iubirea noastra e unica sub soare. Dar pentru tine n-am fost decat o fata oarecare.

Oamenii spun ca iubirea e magie. Dar magia e doar iluzie.

Credeam ca si pe tine te-am pierdut, la-nceput...Dar mi-am dat seama ca...Nu poti pierde ceva ce n-ai avut

In noapte stau si plang… La inima ta nu pot sa ajung… Plang si as vrea sa-ti spun… Sa te intorci din drum… Dar simt ca-i prea tarziu acum…

Să fii o persoană puternică înseamnă să ai curajul să spui adio unei persoane care doar te face să suferi; chiar dacă nu poţi să respiri fără ea.

Daca doi fosti iubiti raman prieteni. Ori nu sau iubit niciodata ori inca se mai iubesc.

"Cine te iubeşte se întoarce". GREŞIT! Cine te iubeşte, nu pleacă!

Când cineva la care ţii pur si simplu pleacă, aminteşte-ţi, că frunzele, toamna, nu cad pentru că vor, ci pentru că a sosit momentul...

Sper ca sunt bune.happy