| vanessavane a întrebat:

Vreau si eu traducerea acestui videoclip. http://www.clipuri.net/......71e57.html

Răspuns Câştigător
| rememberme24 a răspuns:

Deci,este o poveste despre cum o fapta buna a unui om i se intoarce acestuia peste 30 de ani, cand se imbolnaveste. Uite traducerea mea(fara google translate, deci sa stii ca e corecta):

*Vanzatoarea:Treci incoace, hotule! Lasa-ma sa vad! Ce ai furat? Ce ai de gand sa faci tu cu astea? Raspunde-mi!
Coplilu:I le dau mamei.
Proprietar restaurant:Stai putin.Mama ta e bolnava?
Copilul:da(barbatul ii plateste femeii medicamentele furate de baiat)
Vanzatoare:Si sa nu mai furi alta data!
Omul:Scumpo, adu un bol cu supa de legume
Dupa 30 de ani...
Omul:Luati loc
Fata lui:Tata, uite
Omultongueoftim, ia asta! OK, comanda urmatoare.
(Omul se imbolnaveste, are nevoie de o operatie pe creier care costa 792000 de monezi. Fata, neavand bani sa o plateasca, decide sa vanda afacerea care le asigura venitul:restaurantul.Doctorul care trebuia sa il opereze pe om era chiar baiatul pe care acesta l-a ajutat acum 30 de ani. Dupa ce acesta afla ca pacientul este chiar omul care l-a ajutat cand era mic, i-a platit intreaga operatie, iar fata nu a mai trebuit sa vanda restaurantul)
Pe fisa de spitalizare, scrie:Suma totala a operatiei este de 0.Toate costurile au fost platite acum 30 de ani cu 3 cutii de medicamente impotriva durerii si un bol de supa.Cu stima, Dr. Prajak Arunthong
Daruirea este cea mai buna cale de comunicare intre persoane.*

Nu stiu unde ai gasit aceasta reclama, dar cand am vazut-o m-a facut sa plang.Ce inseamna in viata sa faci gesturi bune...chiar ca e adevarata vorba aceea:faptele bune ti se intorc in. momente in care nici nu te astepti.Era sa uit:in paranteze am pus explicatiile mele, intelese din videoclip

2 răspunsuri:
| CameliaMaria a răspuns:

Cuvant cu cuvant sau in esenta despre ce e vorba?

| vanessavane explică (pentru rememberme24):

Multumesc mult! Povestea asa intelesesem la ce se refera dar voiam sa stiu ce vorbesc ..nu m-am prins ca baiatul era chiar doctorul! Da, intr-adevar o poveste foarte emotionanta de la care multi avem ce invata! Am gasit-o si eu intamplator happy