| miriammiki a întrebat:

Ce asemanari si deosebiri exista intre oameni si animale in ceea ce priveste rautatea si agresivitatea? Cele mai multe primesc funda!

5 răspunsuri:
| TheYonutz19 a răspuns:

Oamenii simt zilnic numeroase emotii, insa orice persoana care are un animal de companie mai mare, cum ar fi un caine sau o pisica, a remarcat cu siguranta ca si acesta simte frica, dorinta, panica, afectiune, chiar si jena si multe alte emotii.
Multe dintre animale sunt superioare omului in ceea ce priveste simturile - pasarile vad mai bine decat noi, cainii au un simt olfactiv mai dezvoltat -, iar unele au simturi pe care noi nu le avem deloc: rechinii simt campurile magnetice, iar albinele vad radiatiile ultraviolete.

| Ganea_Diana-Elena_1984 a răspuns:

Buna, Miriam :*!
Tema de vacanta la romana, nu-i asa? happy
Pai uite:

| miriammiki explică (pentru TheYonutz19):

Agresivitate? Rautate? asta am cerut!

| Helăăăăăuu a răspuns:

E exercituiul ala din caietul de vacanta, nu? Vai, eu am scris chiar tampenii acolo. m-ar ajuta si pe mine un raspuns lcar. happy

| kariny06 a răspuns:

Cel mai stupid caiet de vacanta posibil.
Si eu l-am primit anul` asta