| DaciaRomania a întrebat:

Ce faceți azi, sâmbătă, pe vremea asta rece și nu foarte prietenoasa?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Citim "În slujba țării" de Nicolaie Ciucă! laughing

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Rețeta covrigilor de Buzău o știm deja.winking

| Cinic a răspuns:

Foarte bine! Sunt liber si in curând imi voi incepe recitalul meu clasic de bere.
Fraierii să plânga
Și berea să curgă laughing

| Ocreștină a răspuns:

Citesc Sfânta Scriptură. Biblia ortodoxa.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e frig

| DaciaRomania explică (pentru Ocreștină):

Doamne ajuta!

| mastadont a răspuns:

Fac un duș, mă îmbrac de sărbătoare și dau o fugă până la bibliotecă. Voi începe cu niște autori români, am în plan să citesc vreo 2 3 cărți scrise de Nicolae Ciucaș și apoi trec și la autori străini, Pramen și Moretti sunt niște maeștri ai genului. Pe când ajung la pilsner și neumarx deja o dau în filosofie grav, iar cu tătucu Stalin îmi fac frumos ieșirea din scenă. Hai noroc!