| paulutz a întrebat:

Ce inseamna independent?

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vezi http://dexonline.ro/definitie/independent
INDEPENDÉNT, -Ă, independenți, -te, adj. Care nu depinde de cineva sau de ceva; (despre un popor, un stat) care se bucură de independență, liber2, autonom. ◊ Loc. prep. Independent de = fără a ține seamă de, indiferent de2. (Despre oameni și manifestările lor) Care se bizuie pe puterile proprii, cu inițiativă personală. – Din fr. indépendant.

| beaBAA a răspuns:

Care nu depinde de cineva.
Carei liber.Nu tine cont de nimeni.

| TrooololololololoJR a răspuns:

Tu esti inapt?

| ßσьσсєℓα a răspuns:

Independent/a inseamna fara ajutorul altuia/eia, singur.
Sinonim:
independent - neajutorat, singur
Antonim:
independent - dependent
Nu degeaba zice doamna invatatoare :
- Stati spate-n spate, porcilor, ca daca copiati, aveti Insuficient in catalog!

Răspuns utilizator avertizat
| stpu a răspuns:

In ***, s-a inventat dictionarul. FOLOSESTE-L!

| Niiiicu a răspuns:

Esti pe cont propriu adica singur

| Andrey12 a răspuns:

Cauta in dictionar

| Chillcs a răspuns:

In cazul asta ii sustin pe ceilalti colegi si iti spun si eu; foloseste dictionarul pe viitor. Si pe google gasesti.
Dar ca sa-ti raspund, inseamna sa nu depinzi de cineva sau ceva, sa fii pe cont propriu in savarsirea unei actiuni si in realizarea unui scop.

| anonim31x a răspuns:

Sa nu depinzi de cineva

| CeaCuMasca a răspuns:

Lasă,pentru numele lui Dumnezeu, tortul, că te îngrași și mai tare.

| Jee354 a răspuns:

Independent inseamna pe cont propriu.Adica sa nu depinzi de alt cineva. Sper ca te-am ajutat.

| AleeAleexandra a răspuns:

Independent inseamna intr-un fel liber si pe cont propriu.

| AleeAleexandra a răspuns:

Ai putea cauta sa cauti in DICTIONAR! ca de aia s-a inventat dar dupa poza de avatar e clar ca, coeficientul de inteligenta la tine este mai scazut decat al unei legume fiaerte! laughing Acum serios! Cati ani ai?