| intercityexpress a întrebat:

Ce înţelegeţi din următorul citat?,, Inima ţine oamenii nevoiaşi şi nu-i iubeşte pe boierii hrăpăreţi"

Răspuns Câştigător
| AromaVorbelor a răspuns:

Din cate vad este din povestea ceasului cu inima – de Vladimir Colin.cred ca vrea sa zica ca inima asculta doar pe cei care au nevoie si nu pe cei care sunt egositi si cer tot pentru ei. daca o sa citesti povestea o sa intelegi

3 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Eu inteleg ca oamenii nevoiasi au o inima mare si sunt buni iar oamenii bogati si zgarciti sunt reci la suflet si nu au parte de iubire.
O Noapte buna!

| Hmmmm a răspuns:

Lacomia te aduce in postura de a fi detestat.

| intercityexpress explică (pentru AromaVorbelor):

Am citit povestea. De aceea întrebam.