| Gabbitzu a întrebat:

Ce parere ati aveti despre filmul Dear John 2010 si A Walk To Remember 2002? mai stiti si alte filme in genul lor? postati filmele de genu lor cu un link pentru a putea vizualiza/downloada filmul NU CONTEAZA ANUL

Răspuns Câştigător
| miauu a răspuns:

Http://www.filmoteca.ro/filme/gen-romantic
UITE ACI SUNT FAINE
:x

7 răspunsuri:
| anducu a răspuns:

Dear Jhon 2010e superrrrr! l-am vazut si eu de curand. mi-a placut f mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... in primul rand Dear John din punct de vedere al cursului normal a unui film(adica vizionare cap-coada) este 10. Parerea mea. Dar singurul incovenient e ca nu e chiar atat de romantic. Arata mai mult ce se poate intampla cand distanta separa o iubire. Asa ca nota finala este de 8, 40. despre al doilea film... A walk to remember sare de la o secventa la alta. ex: azi Landon o marginaliza iar maine dimineata ii da lui Jamie un pulovar.Nu pricepi nimic. Dureaza prea putin, fata nu moare in bratele baiatului si ne invata ca iubirea trece peste orice. Ok. Dar aceasta tema o au si alte filme care din punctul meu de vedere sunt mult dar mult mai bune decat idiotenia de A walk to remember. ex:Tristan si Isolda.Deci nota finala este de 6, 30 cu indulgenta. Daca vrei si alte filme(din pacate nu am linkul lor, sper ca nu te super)mult mai bune decat cele 2 de sus priveste aici. Keith, Pacientul Englez, Titanic, Love Stori, The City of Angeles, Tristan and isolde si mini-seria Cronicile Frumoasei Luptatoare Damo. Sper ca te-am ajutat. La revedere.

| roxxxxy a răspuns:

In primul rand a walk to remember este un film foarte bun, iar dupa ce ca esti si proasta nici story nu stii cum se scrie. tu scrii stori.happy e clar ca esti vai de capul tau. mai intai invata si tu putin cum se scriu titlurile filmelor, iar pe urma iti poti exprima parerea in cuvinte.happyaSTEPT SA vad Dear John./// abia astept crede-ma. o sa iti scriu parerea mea... despre acest film curand. salutari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar tu proasto scrii pe urma. Habar nu ai sa scrii in limba romana si judeci pe altii.

| Pradaloveforever a răspuns:

Inca nu am vazut A walk to remember, dar Dear John este un film foarte frumos o adevarata poveste de dragoste care nu se termina cu happy ever after.Cred ca Scent of a woman, Pride and prejudice, Sense and sensibility, The last song si LOL(Layuughing Out Loud) ti-ar placea.

| liaspuf a răspuns:

Dear John si A walk to remember sunt 2 filme de exceptie. Dupa opinia mea, A walk to remember e cea mai reusita poveste de dragoste a 2 tineri din 2 lumi total diferite. Chit ca sfarsitul e cam tragic, asta cu siguranta il face de exceptie. Cat despre Dear John, intr-adevar un film foarte reusit, am plans la el. The notebook, Cruel intentions, Never let me go, Boys don t cry. Sper ca te am ajutat:*

| wolder a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma voi uita la dear john, dar la a walk to remember ma mai gandesc. dupa parerea mea tu meritai funda la aceasta intrebare. multumesc de ajutor.