| fuckThisLife a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi satanismul?

12 răspunsuri:
| Poinsettia a răspuns:

= adorarea Satanei. aminteste-ti cum ii el, si-ti dai seama de ce atatea chestii si obiceiuri (extrem de putin spus) bolnave.

| GuitarCutie a răspuns:

Un fel de mod in care oamenii cu probleme "psihice" isi exprima iubirea fata de diavol. Unii chiar nu-si dau seama ce fac sau sunt drogati, beti sau sedati cand fac acel gen de ritualuri.

Stiu ca satanistii nu sunt cu Dumnezeu inainte ci cu diavolul inainte.

| StefanaR a răspuns:

Un alt subiect de discutie.

| reversethiscurse a răspuns:

Satanismul il vad ca pe un protest impotriva lui Dumnezeu, impotriva conceptiilor pe care le invatam in biserici (care unele sunt chiar absurde dupa parerea mea )... si nu o pot numi o adorare a Satanei. Daca stam bine si ne gandim pentagrama era un simbol al crestinismului, in ultima vreme este considerata ca fiind semn al diavolului.
p.s:nu sunt satanista consider ca fiecare om merge pe drumul lui. eu sunt doar agnostica

| brandiburu a răspuns:

Absolut nimic special.

| Adelk a răspuns:

Il vad ca... niste oameni blonavi cu mintea straight face

| Gabonne1982 a răspuns:

Satanismul este o forma de revolta impotriva sistemului de valori impus de Dumnezeu si implicit de religiile existente.Marea majoritate a satanistilor, incearca sa evadeze din aceste concepte religioase, considerand ca la fel a facut si Lucifer cand a refuzat supunerea orbeasca in fata Creatorului.In conceptia satanista, Lucifer a fost primul spirit liber.Satanismul in sine este un rau,dar raportat la valorile si morala religioasa. Daca religiile ar disparea si s-ar dovedi inexistenta lui Dumnezeu,satanismul, nemaiavand un dusman real, ar disparea si el.Pentru ca satanismul este intr-o relatie de inter-dependenta cu credinta si religiile.Un satanist nu este ateu, ci antiteu.Antiteul recunoaste existenta lui Dumnezeu si lupta impotriva lui,pe cand ateul ai recunoaste existenta lui Dumnezeu, dar nu crede in El (dar nu lupta impotriva Lui).Ti-as putea scrie si mai mult, dar cred ca-i de ajuns pentru un subiect atat de ocult

| Bogdanux a răspuns:

Un curent si atat.Nu ma intereseaza, nu-mi pasa, nu am treaba cu el.

P.S : Imi place sa vad toti crestinii cum sar cu gura fara sa stie o boaba.

| alina141619mm a răspuns:

Satanismule...nu e neparat cea ce comenaty toty, degeaba daty cu parerea daca no simtyti ca sa stiti ce.e vitza.rele fara minciunile si distrugerile celorlalty

| TheKnot a răspuns:

EU CRED IN DUMNEZEU si nu sunt satanist! dar totusi atatia oameni prosti, fara suparare, nu au cunostintein acest domeniu! Satanismul da este o religie dar nu adorarea Satanei lool! Satanismul inseamna libertate sa nu crezi in nimeni, exista si Biblie satanista si au 10 sau 11 porunci asemanatoare ca poruncile din Biblia crestina. Si in ultimul rand satanismul nu ie contra crestinismuli ci crestinismul este in contra satanismului.

| Rinn_Flo_1998 a răspuns:

Satanismul nu e ceea ce credeti voi tampiti infecti! Cel mai bine v-ar putea raspunde la aceasta intrebare un satanist asa cum sunt eu...ce reprezinta satanismul? gasiti totul aici http://bucurialuisatan.com/ ..si sa va mai spun o idee.cei care nu stiti despre ce vorbiti mai bine abtinetiva si nu-l jignitit pe Lucifer, nici nu stiti de ce e in stare si veti plati pentru tot.El e mult mai puternic decat dumnezeul vostru, demonii nostri sunt cei care poti distrige orice spre deosebire de personajele fictive asa zisi : ingeri care nu apar niciodata si daca nu ati fi citit despre ei in prostia aia de biblie nici nu ati fi stiut ca exista.dar demonii sunt mereu prezenti printre noi ..stiu ce vorbesc am invocat demoni

| Ankhulnb a răspuns (pentru Poinsettia):

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html