| 3u a întrebat:

Ce sa fac am 13 ani si nu stiu sa fac roata tiganului pentru ca imi este frica.Cum sa desasesc frica? este prea tarziu sa o invat?

8 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Fă-o pe marginea unei piscine ori ştrand, mâinile să nimerească pe margine, restul saltului să fie în apă, noi aşa făceam, era amuzant...

| Vizitiul a răspuns:

Niciodata nu este prea tarziu. In primul rand, e cazul sa te inarmezi cu veleitate, upavointa si curaj. Pe langa astea este nevoie si de exercitii simandicoase, n-o sa-ti iasa din prima. Inainte de a incepe incercarile, incalzeste-ti corpul, roteste-ti usor bazinul si incheieturile de la maini.

| TąNyą a răspuns:

Nu si eu am invatat-o tot la 13 ani. Exersand alaturi de cineva in caz de patesc ceva sa ma ajute, incearca pe ceva moale. adica intinde o patura pe jos (in camera cea mai spatioasa) si incearca s-ar putea sa te ajute. eu una am incercat direct pe asfalt.

| vortex12 a răspuns:

Zi la un prieten sa te inpinga peste cativa bolovani
Sigur de rostogolesti

| sweetgirl_3109 a răspuns:

Invinge`ti frica jy roga pe knv ca sa te invete sau sa te ajute sa o faci...no e prea tarziu

| 2696 a răspuns:

Dar la ce iti trebuie prostia asta? axeaza-te mai bine pe altceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o faceam cand eram mica(8-9 ani)happy. Eu nu pot sari peste capralaughing. Dupa ce imi iau elan si pun mana pe ea, acolo am ramas laughing.
Prin antrenament o poti face. Daca depasesti frica si te avanti fara sa ai habar, risti sa te accidentezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In tot deauna nu e pea tarziu; D