| CristinaCristinika123 a întrebat:

Cine imi explica si mie urmatoarele fraze ca habar nu am ce vor sa spuna :
1. au tunat si i-au adunat
2. nu plateste bogatul, ci vinovatul

funda si votttt

Răspuns Câştigător
| MuFfiN3097 a răspuns:

Pai la unu este o vorba care semnifica se aduna toti cei care se aseamana(cred) si la doi este vorba despre faptul ca daca esti bogat nu inseamna ca trebuie sa platesti tu pentru toate, ci vinovatul plateste

4 răspunsuri:
| doctor13 a răspuns:

2daca ai facut o fapta trebuie sa o platesti indiferent de ce nobilime esti
1cei care seamana se aduna la un loc

| Bradster a răspuns:

1.Cine se aseamana se aduna.
2.Raspunsul il reprezinta chiar intrebarea in sine.

| JiHyun a răspuns:

1.Cei ce sunt deosebiti se aduna.
2.Adica chiar daca esti bogat sau sarac si faci ceva. rau de ex. tot trebuie sa platesti pentru ca esti vinovat.
Nu stiu daca sunt 100 la suta corecte, dar sper ca te-am ajutat.

| JiHyun a răspuns (pentru MuFfiN3097):

De fapt e altfel vinovatul plateste chiar daca e bogat sau sarac