| NemNUZ a întrebat:

Cum e la concursul cangurul lingvistic? E greu? E adevarat ca e ca si la olimpiada?

7 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

E foarte usor.
E un test grila, nu trebuie decat sa incercuiesti raspunsul pe care il consideri corect.

| gabby_9050 a răspuns:

Nu e greu, eu zic sa incerci, e test grila si nu's intrebari foarte grele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca la concursul ornitoricul matematician.

| duuh a răspuns:

Un test grila care zici ca e facut special ca sa iei un punctaj decent.

| PisicutaMea a răspuns:

Daca vrei sa obtii un punctaj mare e mai greu, deoarece trebuie sa-ti pui mintea la contributie.Eu in test timp grila format din 40 de intrebari si e la Franceza Spaniola si Engleza Germana.Eu particip in fiecare an la Franceza si Engleza. Testele sunt integral in limba respectiva! Totul depinde de cunostetintele tale si in ce clasa te afli, caci una e daca participi la clasa a III-a si una e daca participi la clasa aVIII-aA~!

| NemNUZ explică (pentru PisicutaMea):

Sunt pe a IX-a laughing

| PisicutaMea a răspuns:

Si eu intr-a X :-)